Powolne eliminowanie przez Microsoft systemu Windows 10 Mobile będzie kontynuowane do stycznia 2021 roku. Już dziś firma zakończyła bezpłatne wsparcie dla wszystkich produktów Windows 10 Mobile. Nie będzie już więcej aktualizacji zabezpieczeń, poprawek systemu, bezpłatnych opcji wsparcia technicznego. System stał się więc już praktycznie martwy. To jednak nie koniec złych wieści dla ostatnich posiadaczy Lumii.

Microsoft uśmierca Office na Windows 10 Mobile

Microsoft uśmierca Office na Windows 10 Mobile

Wsparcie traci bowiem także pakiet Office na urządzenia z Windows 10 Mobile. Obejmuje on aplikacje Word, Excel, PowerPoint i OneNote. Jednak ten straci wsparcie nieco później, bo 12 stycznia 2021 roku. Aplikacje Office nadal będą działać po tej dacie. Jednak użytkownicy nie będą już w stanie zainstalować ich na telefonach z systemem Windows 10 Mobile. Jeśli więc macie gdzieś w szufladzie Lumię pozbawioną pakietu biurowego to warto to nadrobić. Może kiedyś się przyda. Oczywiście nie będzie już wsparcia technicznego, poprawek błędów i aktualizacji zabezpieczeń.

Zobacz też: Szef Xboxa potwierdza – konsola nowej generacji została ukończona

Ze względu na brak aktualizacji zabezpieczeń zdecydowanie zalecamy: jeśli chcesz używać pakietu Office na telefonie, przejdź na najnowsze ich wersje na telefonie z systemem iOS lub Android.

— napisał Bill Doll, starszy menedżer ds. marketingu produktów w strategii aplikacji pakietu Office w firmie Microsoft.

Microsoft zaczął odchodzić od systemu Windows 10 Mobile w 2016 roku. Dlatego też koniec wsparcia dla aplikacji Office nie jest zbyt wielką niespodzianką. Jest jednak sporym ciosem dla tych, którzy zaufali Microsoftowi kupując smartfon z tym systemem. Sytuacja ta podaje także w wątpliwość wsparcie przez Microsoft jakiegokolwiek systemu, który nie jest Windowsem na x86. W końcu przez ostatnie lata Microsoft uśmiercił aż cztery systemy na smartfony i jeden na tablety.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.