ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Firefox 91 z użytecznymi zmianami

Mozilla rozpoczyna kolejną fazę wdrażania swojej sieci VPN

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Mozilla ogłosiła dzisiaj, że jej usługa Firefox Private Network (FPN), która pozwala na szyfrowanie połączeń, jest teraz w rozszerzonej becie. Znalazła się tam po kilku miesiącach stosunkowo ograniczonych testów w programie Firefox Test Pilot. Ta wersja beta jest jednak dostępna tylko dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych. Natomiast bezpłatna usługa jest na razie ograniczona do 12 godzin zaszyfrowanego surfowania po pulpicie Firefoksa. Do korzystania z rozszerzenia potrzebne jest również konto w przeglądarce.

Mozilla tworzy sieć VPN

Mozilla tworzy sieć VPN

To, co jest znacznie ciekawsze, to fakt, że Mozilla pracuje również nad w pełni funkcjonalną usługą VPN na poziomie urządzenia. Ta ukryje całą nasza aktywność w Internecie i korzystanie z aplikacji na urządzeniach z systemem Windows 10. Z czasem ma się ona rozszerzyć także na inne platformy, w tym mobilne. Cena wprowadzająca wyniesie 4,99 USD miesięcznie. Będzie to więc pierwsza usługa, za którą Mozilla pobiera bezpośrednie opłaty od użytkowników. Biorąc pod uwagę, że prowadzenie sieci VPN jest kosztowne, nie powinno nikogo dziwić, że organizacja nie może oferować jej za darmo.

Zobacz też: Promocja – OnePlus 7T do kupienia w świetnej cenie!

Nowością jest również aktualizacja przeglądarki Firefox Preview, czyli przeglądarki mobilnej następnej generacji opartej na własnym silniku GeckoView. Dodano także obsługę obrazu w obrazie dla wszystkich witryn wideo na pulpicie Firefoksa. Firefox Preview jest publicznie dostępną wersją testową nowej iteracji Firefoksa dla systemu Android. Najważniejszym punktem jest to, że uzyska ona ulepszoną ochronę przed śledzeniem. Ma być ona podobna do tej, jaką posiada wersja na PC. Inne nowe funkcje obejmują nowy widget wyszukiwania dla ekranu głównego Androida oraz odnowiona zakładka Wyślij w celu wysłania kart lub kolekcji kart do innych urządzeń.

Źródło: TechCrunch

Sprawdź najnowsze wpisy