ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Firefox z autouzupełnianiem haseł w innych aplikacjach

Eksperymentalna wersja Firefoxa pozwoli nam przetestować nowe funkcje

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Mozilla uruchomiła pierwszą wersję swojej eksperymentalnej przeglądarki na Androida — Firefox Preview w czerwcu. Jest ona zasilana przez własny silnik GeckoView Mozilli. Sprawia on, że Gecko może być używany ponownie dla systemu Android. Mozilla w tym czasie oświadczyła, że Firefox Preview jest do dwóch razy szybszy niż poprzednie wersje przeglądarki dla systemu Android.

Firefox Preview 2.0

Firefox Preview 2.0

Mozilla niedawno zaktualizowała swoją eksperymentalną przeglądarkę Android, aby pomóc użytkownikom poruszać się po sieci szybciej, chroniąc jednocześnie ich prywatność. Z Firefox Preview 2.0, będziemy mogli dzielić karty pomiędzy urządzeniami i mieć większą kontrolę nad usuwaniem danych z przeglądania. Na przykład, teraz możliwe jest usunięcie konkretnej strony internetowej z historii przeglądania, pozostawiając wszystko inne nienaruszone. Nowa przeglądarka Mozilli umożliwia również dodawanie skrótów internetowych i widżetu wyszukiwania do ekranu głównego. W tych samych liniach można również uruchomić prywatną sesję przeglądania z ekranu głównego.

Zobacz też: Wygląd iPhone’ów z 2020 roku powróci do korzeni? Tak sugerują najnowsze doniesienia

W innych miejscach aplikacja Firefox Preview 2.0 umożliwia długie naciśnięcie paska adresu w celu skopiowania, wklejenia lub wklejenia i przejścia oraz obsługuje jednokrotne logowanie do kont Firefox. Użytkownicy otrzymają również powiadomienie o rozpoczęciu odtwarzania dźwięku/wideo na witrynie wraz z elementami sterującymi odtwarzaniem. Jest to przydatną funkcją w przypadku częstych witryn z zawartością automatycznego odtwarzania. Otrzymujemy również dostęp do różnych usprawnień w zakresie dostępności. Firefox Preview 2.0 jest dostępna w Sklepie Play.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy