Ostatnio Samsung nie może zachować swoich tajemnic, które dotyczą designu nadchodzących smartfonów. Od dzisiaj wygląd Galaxy S11e nie powinien nikogo zaskoczyć i tym samym wpisuje się w to, co mogliśmy już poznać przy ujawnieniu budowy Galaxy S11, ale też Galaxy A71 i Galaxy A51. Wszystkie te smartfony obrazują nową wizję na tworzenie smartfonów w koreańskim wydaniu. Z jednej strony ujednolicenie ma swoje zalety, ale czymś trzeba wyróżnić flagowe propozycje, prawda?

Wygląd Galaxy S11e idealnie wpasowuje się w trend Samsunga

Tak naprawdę patrząc na powyższy film, trzeba skupiać się na detalach, aby odróżnić wygląd Galaxy S11e od bazowego Galaxy S11. Pierwsze, co się rzuca w oczy, to inne ułożenie diody doświetlającej na tafli aparatów. Wynika to głównie z tego, że we wcześniej ujawnionym smartfonie znajdziemy aż pięć matryc, podczas gdy w mniejszej propozycji tylko trzy. Naturalnie ma nie zabraknąć głównego sensora 108 MPx. Towarzystwo ma się sprowadzać do teleobiektywu i obiektywu szerokokątnego. Skoro już wspomniałem o wymiarach, to Galaxy S11e ma mierzyć 151,7 x 69,1 x 7,9 mm. Jeśli uwzględnić wystającą powierzchnię aparatów, to grubość wynosi 9,1 mm. Taka budowa ma mieścić w sobie 6,2-calowy wyświetlacz z zakrzywionymi krawędziami, co może być głównym minusem względem Galaxy S10e.

Zobacz też: Opaska Xiaomi Mi Band 3i przedstawiona – jednak może być taniej!

Oczywiście pozostałe podzespoły mają być flagowe, ale zabraknie gniazda słuchawkowego. Mając na uwadze, że powyższy wygląd Galaxy S11e bazuje na danych CAD, to poszczególne detale mogą się jeszcze zmienić, choć sam kształt nie powinien. Tym samym widać wyraźnie, że właśnie Galaxy S11e i na przykład Galaxy A71 będą bardzo podobnymi smartfonami. Czy to dobrze?

Źródło: Pircebaba, Twitter (OnLeaks)

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.