Powoli zbliżamy się do przygotowywania podsumowań roku, aby ocenić poszczególne modele i producentów za minione 12 miesięcy. Jednak równocześnie patrzymy na przyszły rok i ponownie powoli już oceniamy poszczególne modele i producentów. Naturalnie przez pryzmat plotek, ale niektóre z nich są bliższe rzeczywistości od innych. Tak też można potraktować wygląd Galaxy A71, który właśnie trafił do Sieci. Tym samym potwierdzają się doniesienia o tym, jak Samsung odmieni swoją popularną serię.

Samsung Galaxy A71 ujawnia swój wygląd

Potwierdzają, gdyż wcześniej poznaliśmy wygląd Galaxy A51. Mało tego, mniej uważni mogą potraktować Galaxy A71 i mniejszy model za identyczne – podobnie zresztą, jak w przypadku tegorocznych Galaxy A50 i A70. Niemniej design sprowadza się do przeniesienia wycięcia na sam aparat z flagowych serii Galaxy S i Note w miejsce poprzednio stosowanego notcha w kształcie kropli wody. Do tego dochodzi charakterystyczna tafla na aparaty i diodę. W przypadku Galaxy A71 mamy spodziewać się 4 matryc z główną z 48 MPx, 12 MPx dla obiektywu szerokokątnego, kolejnym 12 MPx dla teleobiektywu i na deser ToF. Za to z przodu, w 6,7-calowym wyświetlacza, pojawi się 32 MPx. Samsung nie zapomina o gnieździe słuchawkowym, ale też o zwiększeniu wydajności. O ile Galaxy A51 będzie pod tym względem niemalże bliźniaczy z Galaxy A50s, tak Galaxy A71 ma pójść o krok dalej i zainteresować konsumentów Snapdragonem z serii 7xx, zamiast 675. Tylko w tej kwestii plotki nie są w pełni zgodne.

Zobacz też: Nie ładuj smartfona z publicznych ładowarek!

Na deser akumulator, czyli 4500 mAh, które prawdopodobnie będziemy ładować zasilaczem o mocy 25 W, dołączonego do zestawu. Cena Samsunga Galaxy A71 w Europie ma wynosić około 400 euro, czyli około 1700 złotych, co akurat w przypadku wyżej notowanych modeli Koreańczyków nie powinno dziwić.

Źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.