samsung galaxy a51 wyglad specyfikacja design

Oto wygląd Galaxy A51 i część specyfikacji – Samsung szykuje ciekawego średniaka

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Samsung Galaxy A50 okazał się bardzo ciekawym atakiem na średnią półkę. Pojawienie się wielu technologii niespotykanych wcześniej w tej randze słusznie wzbudziło zainteresowanie konsumentów. Delikatne ulepszenie w postaci Galaxy A50s kontynuowało tę tradycję, ale przyszedł czas na następcę, czyli Galaxy A51, którego wygląd poprzez dane CAD trafił do Sieci, a wraz z nimi dodatkowe informacje o specyfikacji. Część z nich potwierdza wcześniejsze doniesienia, ale jednak to design potencjalnie ma budzić najwięcej emocji.

Samsung Galaxy A51 zdradza swój wygląd i kawałek specyfikacji

Jak sami możecie zobaczyć na filmie i poniższych grafikach, Samsung Galaxy A51 stawia na niemalże pełną bezramkowość. Zamiast znanego wcześniej notcha w kształcie kropli wody pojawia się wycięcie na sam aparat. W samym ekranie zostanie też zatopiony czytnik linii papilarnym, jak to miało miejsce w poprzedniku. Tymczasem z tyłu pojawi się charakterystyczna dla odświeżonych modeli z serii Galaxy A tafla z aparatami. W ich składzie mają się znaleźć następujące matryce: 48 MPx, 12 MPx (szerokokątny obiektyw), 12 MPx (teleobiektyw) i 5 MPx (czujnik głębi). Za to z przodu ma się pojawić aparat 32 MPx.

Skoro już o specyfikacji mowa, to Samsung Galaxy A51 ma być napędzany układem Exynos 9611, czyli dokładnie tą samą jednostką, która zawitała do Galaxy A50s. Towarzyszyć jej ma przynajmniej 4 GB RAM, podczas gdy pamięć na pliki użytkownika ma być ograniczona do 64 lub 128 GB. Dodajmy jeszcze 6,5-calowy wyświetlacz Super AMOLED (FullHD+) oraz akumulator o pojemności 4000 mAh i w ten sposób mamy już niejako komplet wizji Galaxy A51.

Zobacz też: Jak desperacja ma się do mediów społecznościowych?

Z racji, że omawiany smartfon otrzymał już certyfikat od Wi-Fi Alliance, tak wiemy też, że nie zabraknie wsparcia dla dwuzakresowego Wi-Fi, a sam smartfon zadebiutuje od razu z Androidem 10 i One UI 2. Niemniej data premiery oraz cena pozostają nadal nieznane.

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy