Motorola Razr w pewnym sensie okazała się ogromnym sukcesem – jej premiera była znacznie głośniejsza niż innych składanych smartfonów. Producent znalazł ciekawe zastosowanie dla składanego wyświetlacza jednocześnie odświeżając historyczny telefon. Jak się okazuje pomysłowość Motoroli doceniła także konkurencja.

Huawei Razr?

Wielu producentów chce stworzyć smartfon podobny do nowej Motoroli Razr. Niedawno informowaliśmy o rozwiązaniu opatentowanym przez Xiaomi. Podobne, lecz nieco bardziej futurystyczne rozwiązanie opatentował także Samsung. Do wyścigu dołącza także Huawei, który nieco zmodyfikował wizję Motoroli.

Widoczny na powyższej grafice telefon przypomina Motorolę Razr, jednak da się zauważyć dwie zasadnicze różnice w konstrukcji. Po pierwsze nie ma podbródka w dolnej części, po drugie telefon nie składa się dokładnie na środku, dzięki czemu niewielka część wyświetlacza cały czas jest na wierzchu. W ten sposób Huawei pozbył się dodatkowego wyświetlacza. Da się także zauważyć, że na rysunkach nie widać przedniego aparatu, prawdopodobnie będzie on zintegrowany z wyświetlaczem.

Zobacz też: Wyczekiwana Motorola razr oficjalnie zaprezentowana – robi wrażenie!

Kiedy zobaczymy Huaweia z klapka?

Na chwilę obecna nie ma żadnych oficjalnych informacji. Nieoficjalnie telefon ma zadebiutować już podczas najbliższych targów IFA w Barcelonie. Warto jednak pamiętać, że jedyną pewną informacją jest fakt złożenia patentu przez chińskiego producenta. Nie oznacza to, że telefon musi zadebiutować na rynku, choć jest to bardzo prawdopodobne.

Źródło: International Business Times

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Celej

Fan nowych technologii, Androida i Linuksa. W wolnych chwilach także elektronik-amator.