Samsung Galaxy Fold Lite bez 5G

Nowy patent Samsunga pokazuje, jaki może być Galaxy Fold 2

Newsy

Pierwszy składany smartfon Samsunga, Galaxy Fold, został oficjalnie zaprezentowany już jakiś czas temu. Niestety w jego przypadku nie można mówić o sukcesie, bo urządzenie to z początku miało tyle wad, że szybko zadecydowano o wstrzymaniu jego sprzedaży. Z czasem poprawiono kilka elementów w konstrukcji, jednak Galaxy Fold wciąż nie trafił z powrotem na sklepowe półki. Niemniej jednak firma myśli już o jego następcy, co potwierdza jej najnowszy patent.

Galaxy Fold 2 – jaki może być następca pierwszego składanego smartfona Samsunga?

Galaxy Fold 2 patent

To, co widzicie powyżej, to wizualizacja najnowszego patentu Samsunga. Przedstawia on składanego smartfona, który konstrukcją przypomina nieco wyczekiwaną Motorolę RAZR. Jest to najprawdopodobniej następca Galaxy Fold. W opisie powyższego patentu możemy wyczytać, że gigant planuje sporo zmian. Pierwsza, a zarazem najważniejsza, to materiał, z którego opisywany smartfon ma zostać wykonany. Tym razem ma nim być elastyczne szkło UTG (Ultra Thin Glass – Super Cienkie Szkło). Dzięki temu producent będzie mógł odpuścić sobie m.in. plastik, który w pierwowzorze nie sprawdził się najlepiej.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Materiał to oczywiście nie koniec zmian. Nowy składany smartfon Samsunga ma być także zauważalnie większy od pierwowzoru – jego ekran będzie mierzył bowiem aż 8 cali. Jak możecie zauważyć na powyższej grafice, konstrukcja urządzenia będzie także smuklejsza i zgrabniejsza.

Zobacz także: Zamiana połączeń na tekst to jednak z ciekawszych funkcji MIUI 11

Dokładna data premiery Galaxy Fold 2 nie jest jeszcze znana, aczkolwiek chodzą słuchy, że Samsung chce go pokazać szerszej publiczności już wiosną 2020 roku. Osobiście jestem nastawiony raczej sceptycznie, bo 2019 rok coraz bardziej zbliża się ku końcowi, a za jakieś sześć-siedem miesięcy Koreańczycy planują pokazać następce urządzenia, którego nawet nie można jeszcze kupić. Rzecz jasna firma nie potwierdziła, że jej drugi składany smartfon będzie wyglądać tak jak na grafice, więc radzę czytać ten tekst z przymrużeniem oka. Patenty niestety mają to do siebie, że czasami pozostają patentami już na zawsze. Nie pozostaje nam nic innego, jak mieć nadzieję, że Galaxy Fold 2 będzie naprawdę dopracowany. Kolejna wpadka byłaby przesadą.

Źródło: phonearena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x