Instagram to jeden z najpopularniejszych portali społecznościowych na świecie, którego każdego dnia odwiedzają miliony osób. Fundamentalnym wydawać by się mogło elementem platformy są polubienia postów, a także licznik polubień. Już dość dawno temu pisaliśmy, że Instagram może wprowadzić funkcję ukrywającą liczbę polubień dla osób trzecich. Czarny scenariusz wielu „influencerek” się ziścił, bowiem serwis rozpoczął testy tego rozwiązania na całym świecie.

Instagram testuje ukrywanie polubień – tym razem na całym świecie

Instagram oficjalnie ogłosił, że rozpoczął globalne testy funkcji ukrywającej polubienia. Nie oznacza to jednak, że zmiana obejmie od razu wszystkich. Wręcz przeciwnie – większość z was z pewnością nadal widzi liczbę polubień i widzieć ją będzie, bowiem „króliki doświadczalne” wybierane są losowo. Jeśli zostaniecie wybrani, to po uruchomieniu aplikacji przywita was powiadomienie, które możecie zaobserwować na powyższym zrzucie ekranu.

Zobacz także: Aktualizacja biblioteki Netflixa – lista produkcji, które dodano oraz tych do usunięcia

Na razie nie wiadomo, jak długo potrwają testy oraz ile osób obejmą. Nie wiadomo też, jaki będzie ich rezultat, od którego z pewnością będzie zależało, czy licznik polubień na Instagramie zniknie na dobre, dla wszystkich. To oczywiście nie jest tak, że platforma chce się pozbyć osób, które na niej zarabiają. Serwis pracuje bowiem nad sposobem udostępniania statystyk postów sponsorom danych użytkowników, na wypadek, gdyby zrzuty ekranu nie wystarczyły. A waszym zdaniem licznik polubień na Instagramie powinien zostać czy zniknąć na dobre? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: AndroidPolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.