instagram logo

Instagram może wprowadzić funkcję, która nie spodoba się osobom na nim zarabiającym

Newsy

W 2012 roku Facebook kupił Instagrama. Wiadomość ta zszokowała wtedy wiele osób, jednak teraz chyba wszyscy możemy przyznać, że Mark Zucerberg nie zmarnował pieniędzy. Z Instagrama korzysta obecnie ponad miliard użytkowników, więc nic dziwnego, że portal nieustannie się rozwija. Dziś dowiedzieliśmy się o zmianie, która może, choć nie musi zawitać do Instagrama.

Polubienia na Instagramie widoczne tylko dla Ciebie

Jane Manchung Wong poinformowała właśnie o ciekawym znalezisku w kodzie źródłowym aplikacji Instagram na Androida. Mam tutaj na myśli zmianę, która ukrywa liczbę polubień dla innych osób. Mówiąc krótko – liczba polubień jest widoczna tylko dla właściciela konta, który zamieścił dane zdjęcie czy film.

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

instagram

Zobacz także: Chińskie aplikacje oskubały samo Google – kolejne oszustwo w Google Play

Przez zastosowanie takiego rozwiązania Instagram chce, „by nasi obserwatorzy bardziej skupiali się na tym, co udostępniamy, a nie liczbie polubień, które zbieramy pod postami”. Rzecznik firmy powiedział jednak, że obecnie ta funkcja nie jest testowana, aczkolwiek gigant zawsze „szuka sposobów na zmniejszenie presji” na swoich użytkownikach. Jeśli Instagram w przyszłości zdecyduje się jednak wprowadzić opisywane rozwiązanie, to bardzo wielu osobom może się to nie spodobać. Mówię tutaj m.in. o tzw. „influencerach”, którzy na Instagramie zarabiają, a masa polubień pod postami przyciąga reklamodawców. A Wy co sądzicie o ukrywaniu polubień? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: gsmarena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x