Można wiele złego mówić o dzisiejszym podejściu LG do mobilnego rynku, ale nie można zapominać, ile ta firma włożyła sił w rozwój poszczególnych technologii. Koreańczycy wciąż rozwijają istotne rozwiązania i bronią je patentami, więc naturalnym jest, że jeśli ktoś je naruszy, to producent nie będzie się temu tylko przyglądał. Dlatego też TCL zostało pozwane przez LG, a powodem jest naturalnie kradzież patentów dotyczących łączności LTE i ogólnie oprogramowania związanego z 4G. Jednak Chińczycy nie są jedynymi na celowniku Koreańczyków.

LG dopatrzyło się kradzieży patentów przez TCL

LG L713DL

W ramach przypomnienia TCL to firma, która od niedawno pokazuje się z własną marką na rynku smartfonów. Dotychczas robiła to poprzez Alcatela i BlackBerry, co niewykluczone mogło mieć istotny wpływ na całe zamieszanie. Niemniej LG pozwało TCL, gdzie jak zaznaczono po licznych próbach kontaktu nie pozostawiono innego wyjścia. Sama sprawa trafiła do niemieckiego sądu i ma podlegać złamaniu trzech patentów koreańskiego giganta. Wszystkie dotyczą technologii łączności 4G i skupiają się mięzy innymi na minimalizacji utraty przesyłanych pakietów danych oraz redukcji zakłóceń, a także kontrolę licznika związanego z synchronizacją łącza.

Zobacz też: InPost wprowadził zmiany w paczkomatach.

Co ciekawe, to nie pierwszy taki pozew wymierzony przez LG. Wcześniej firma walczyła o swoje z amerykańskim BLU. Dzisiaj Koreańczycy nadal walczą z Wiko, więc patenty mogą stanowić ciekawe źródło zarobku dla tego producenta. Tymczasem pamiętajmy, że LG pracuje już nad 6G, więc nie można zapominać o tym, że Koreańczycy nadal biorą czynny udział w rozwoju technologii łączności.

Źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.