Co tam 5G, LG już szykuje się na 6G i to nie jest żart

Łukasz Pająk Newsy 2019-01-28

Wszyscy czekamy na prawdziwe wdrożenie sieci 5G w Polsce. Operatorzy już zapowiadają niesamowite zmiany i omawiają swoje kroki w tym kierunku, ale nie ukrywajmy, że konsumenci jeszcze muszą sporo poczekać na dostęp. Czy będzie to pół roku, czy też rok? Czas pokaże i zapewne należy określić kilka „to zależy”. Niemniej nie ma sensu dłużej zastanawiać się nad 5G, skoro LG już oficjalnie ogłasza 6G.

Nadchodzi 6G i LG nie ma zamiaru zostać w tyle

lg 6g zapowiedz badania

Ok, może nie do końca ogłasza 6G, co sam fakt pracy nad tą technologią i rozwój odpowiednich badań. Tak naprawdę założono dedykowane temu zadaniu centrum w miejscowości Yuseong-gu w Korei Południowej. W całym procesie uczestniczy KAIST, czyli Korea Advanced Institute of Science and Technology, będący uniwersytetem specjalizującym się w rozwoju technologii. Skąd takie zainteresowanie 6G ze strony LG? Jeśli nie pamiętacie, to spieszę z przypomnieniem, że Koreańczycy posiadają własną sieć LG U Plus i po prostu muszą być gotowi na nowe jutro. To zapewne przyjdzie dopiero w ciągu najbliższych… 10 lat?

Zobacz też: Czekacie na powrót mody na fizyczne klawiatury QWERTY?

Tym sposobem nie liczcie, że jutro LG pokaże smartfona z 6G. Nad tym Koreańczycy nie pracują. To nie jest sztuczka pokroju oszustw z 5G ze strony AT&T. Po prostu firma ogłasza rozpoczęcie badań. Co z tego wyjdzie? Miejmy nadzieję, że więcej, niż z Centrum Aktualizacji Oprogramowania.

Źródło: Phone Arena • 0001

  Niech operatorzy dadzą pełne 4G i będzie rewelacja. Co mi po 5G , 6G itp… jak przesył będzie 10Mbit/s…

  • Pabliell

   Bo w 5G, 6G i innych takich nie chodzi o to, by konsument miał 1GB/s. Konsument ma mieć stabilny i względnie szybki internet. Natomiast nowsza technologia pozwala zmniejszać opóźnienia na sieci i pozwala połączyć znacznie większą ilość urządzeń, a co za tym idzie – wprowadzać nowe technologie, jak chociażby autonomiczne samochody.
   Nikt przecież nie chce mieć lagów jadąc samochodem po autostradzie, prawda?

   • 0001

    W 4G, 300Mbit/s daje i stabilny i szybki internet lecz takiego nie uświadczymy tylko dlaczego?
    Powtarzam … co mi po nowszej technologii jeśli operator ograniczy prędkość. Miejmy nadzieję że tak nie będzie.

    • Pabliell

     Ależ oczywiście, że ograniczą transfer do absolutnie akceptowalnego minimum. I chodzi jak zwykle o pieniądze. Aby dać wszystkim bardzo dobre warunki infrastruktura musiałaby być bardzo mocno rozwinięta, a sam koszt obsługi bardzo niski. Tak nie jest i przez bardzo długi czas nie będzie. Więc dostajemy „ochłapy”.
     Chociaż szczerze mówiąc, i tak mamy względnie tani internet. Zachodnia Europa ma znacznie wyższe stawki za podobną jakość.

     Zmiana technologii zazwyczaj dla konsumentów oznacza jedno: konieczność kupna nowych urządzeń, gdy stare standardy zostaną wyparte. Rzadko kiedy dostajemy coś naprawdę pożytecznego.

     • 0001

      Lepiej tego bym nie wyjaśnił 😀 pozdrawiam

 • Vatrax

  nie zdziwiłbym się jakby pracowali już nad 7G :F

 • Paweł Wojtczak

  Podobno w 6G ma być już możlwa teleportacja!

  • Vatrax

   i kontrola mózgu 😀x