Wszyscy czekamy na prawdziwe wdrożenie sieci 5G w Polsce. Operatorzy już zapowiadają niesamowite zmiany i omawiają swoje kroki w tym kierunku, ale nie ukrywajmy, że konsumenci jeszcze muszą sporo poczekać na dostęp. Czy będzie to pół roku, czy też rok? Czas pokaże i zapewne należy określić kilka „to zależy”. Niemniej nie ma sensu dłużej zastanawiać się nad 5G, skoro LG już oficjalnie ogłasza 6G.

Nadchodzi 6G i LG nie ma zamiaru zostać w tyle

lg 6g zapowiedz badania

Ok, może nie do końca ogłasza 6G, co sam fakt pracy nad tą technologią i rozwój odpowiednich badań. Tak naprawdę założono dedykowane temu zadaniu centrum w miejscowości Yuseong-gu w Korei Południowej. W całym procesie uczestniczy KAIST, czyli Korea Advanced Institute of Science and Technology, będący uniwersytetem specjalizującym się w rozwoju technologii. Skąd takie zainteresowanie 6G ze strony LG? Jeśli nie pamiętacie, to spieszę z przypomnieniem, że Koreańczycy posiadają własną sieć LG U Plus i po prostu muszą być gotowi na nowe jutro. To zapewne przyjdzie dopiero w ciągu najbliższych… 10 lat?

Zobacz też: Czekacie na powrót mody na fizyczne klawiatury QWERTY?

Tym sposobem nie liczcie, że jutro LG pokaże smartfona z 6G. Nad tym Koreańczycy nie pracują. To nie jest sztuczka pokroju oszustw z 5G ze strony AT&T. Po prostu firma ogłasza rozpoczęcie badań. Co z tego wyjdzie? Miejmy nadzieję, że więcej, niż z Centrum Aktualizacji Oprogramowania.

 

Źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.