Android Pie

Od dzisiaj wszystkie aplikacje w Sklepie Play muszą być bardziej nowoczesne

Newsy

Fragmentacja to największy problem Androida. W ciągu ostatnich lat widać wyraźne zainteresowanie Google w naprawieniu tej kwestii. Pojawił się projekt Treble, wymuszanie szybszych aktualizacji i kilka innych zmian. Wśród nich jest też wymuszanie na programistach przygotowanie aplikacji pod odpowiednią wersję bibliotek Androida. Dzisiaj nastąpił mały przełom, gdyż każdy program i gra muszą spełniać wymogi Androida 9 Pie.

Google od dzisiaj wymaga, aby wszystkie aplikacje ze Sklepu Play celowały w Androida 9 Pie

android 9 pie nieoficjalne oprogramowanie

Google wraz z wydaniem każdej, dużej wersji Androida wydaje nowe wersje bibliotek, tzw. Android API. W 2017 roku Amerykanie postanowili, że będą szybciej narzucać zmiany na programistach, aby ci dostosowali swoje produkcje do nowszych standardów. Tym samym od 1 sierpnia tego roku wszystkie nowe aplikacje musiał spełniać poziom 28 Android API, a od dzisiaj każda aktualizacja musi celować właśnie w tę wersję. Oczywiście warto pamiętać, że budowa aplikacji składa się jeszcze z minimalnej wersji API – ten parametr stanowi o najstarszym wydaniu Androida, który obsługuje dany program lub gra. TargetSDKversion, który jest przedmiotem tego tekstu, oznacza, że deweloper zweryfikował wszelkie aspekty na danej odsłonie Robocika.

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Zobacz też: Samsung Daily zastępuje Bixby Home!

Wspomniany poziom 28 oznacza, że wszystkie aplikacje w Sklepie Play, które od dzisiaj zostaną wprowadzone lub zaktualizowane, są w pełni kompatybilne z Androidem Pie. Jakby nie patrzeć, roczne opóźnienie to zdecydowana różnica względem wcześniejszych, wyraźnie mniejszych wymagań Google. Programiści szybciej muszą poznawać wprowadzane nowości, stosować ulepszone metody. Naturalnie wymaga to więcej pracy i rozwoju, ale wszyscy wyjdą na tym lepiej. Przynajmniej tak brzmi teoria.

Źródło: XDA Developers


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x