W ciągu ostatnich dwóch tygodni krążyły plotki po Sieci, jakoby Google było zainteresowane kupnem Fitbit. Już same te informacje sprawiły, że akcje drugiej firmy skoczyły drastycznie. Tym samym koniec plotek, a przejdźmy do konkretów. Google oficjalnie przedstawiło światu wieść, że kupiło Fitbit. Tym samym to nie Alphabet przejmuje trzeciego, najpopularniejszego producenta urządzeń noszonych, a właśnie Google, aby stać się częścią produktów Made by Google.

Fitbit to już część Google – transakcja na kwotę 2,1 miliarda dolarów

google fitbit alphabet kupno przejecie

Wiele się mówiło o Pixel Watch, którego w ostatniej chwili został wycofany przez Ricka Osterloha z Google. Reprezentant ds. technicznych dzisiaj ogłosił przejęcie Fitbit jako idealną okazję do większych inwestycji w Wear OS i zaprezentowaniu urządzeń noszonych w ramach serii Made by Google. W takim razie wieści o Pixel Watch niewątpliwie mogą wrócić i wrócą. Naturalnie doświadczenie i technologie Fitbit mają ogromne szanse, aby sprawić, że odżyją produkty z Wear OS.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Zobacz też: Flash na stronie oznacza, że Google nie pokaże jej.

Oczywiście w Sieci jeszcze na etapie plotek można było usłyszeć, że Google postąpi z Fitbit tak samo jak z Motorolą lub HTC – przejmie ich patenty, wchłonie najważniejszych pracowników w swoje struktury, a pamięć o samej marce zaginie. Czy jest to warte 2,1 miliardów dolarów, które Google zapłaciło za tę firmę? Czas pokaże, ale niewątpliwie Amerykanie mają wielkie plany, co do tej inwestycji i jest to niejako zapieczętowanie tego, co zapoczątkowało przejęcie części Fossila. Tym samym po prostu poczekajmy na pierwsze urządzenia.

Źródło: XDA Developers
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.