Pamiętacie jeszcze moment, kiedy w 2016 roku czekaliśmy na rewolucje w wykonaniu Google? Firma postanowiła zerwać ze współudziałem w tworzeniu serii Nexus i sama wzięła się za produkcję smartfonów. Tak szerzej zaistniała marka Pixel, którą znamy do dzisiaj. Trzy lata temu mieliśmy też ujrzeć Pixel Watcha, czyli inteligentny zegarek, który tak naprawdę wraca, jak bumerang co roku. Tym razem już prawdopodobnie w swojej ostatecznej formie, bo projekt został mniej lub bardziej, ale wycofany.

Pixel Watch nie był wymyśloną plotką, ale nie spełniał też standardów

google smartwatch pixel watch

Google miało ambitne plany zaistnieć jako producent smatwatchy z właśnie Pixel Watchem. Jednak w ostatniej chwili projekt został w 2016 roku wycofany, gdyż nie spełniał standardów firmy. Taką decyzję podjął nowy wiceprezes ds. technicznych Amerykanów, Rick Osterloh. Dokładnie ten sam pan wprowadził cięcia budżetowe, które między innymi skutkowały zamknięciem projektu Ara. Jednak wróćmy do zegarka. Co dokładnie było z nim nie tak? Jak donosi jeden z ówczesnych pracowników związanych z Pixel Watchem, Rick Osterloh nie był zadowolony z designu i tego, jak zegrek działał. W skrócie doskonale wyjaśnia to następujący cytat – Pixel Watch nie wyglądał na urządzenie, które mogłoby należeć do rodziny Pixel. Nie chcieliśmy, aby produkt peryferyjny obniżył renomę marki sprzętu Google.

Zobacz też: Twoja karta SIM jest podatna na groźny atak SMS-em!

Czy projekt w pełni anulowano? W ramach Google tak, ale część jego dokonań trafiła do sprzedaży. Tym razem już bez marki Amerykanów, a mowa jest o LG Watch Sport i Style. Cóż… Te zegarki nie zostały ciepło przyjęte przez rynek, więc coś musi być na rzeczy. Czy Google jeszcze myśli o stworzeniu własnego smartwatcha? Ten temat nie został poruszony.

Źródło: Android Police, Business Insider

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.