ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Galaxy Note10 S-Pen

Android 10 anulowany po raz trzeci – Samsung Galaxy Note10 musi poczekać

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Testy, testy i jeszcze raz testy. Tym właśnie żyją dzisiaj geecy, którzy korzystają na co dzień z tegorocznych flagowców Samsunga. Na początku seria Galaxy S10 otrzymała Androida 10 z One UI 2 w odsłonie beta. Z czasem nowe oprogramowanie udostępniono też w Polsce, a wczoraj to posiadacze Galaxy Note10 mieli swoje 5 minut. Mieli i faktycznie 5 minut, gdyż po raz kolejny Samsung był zmuszony do wycofania się z tych testów i zdjęcia programu z publicznego dostępu.

Samsung ma nie po drodze z One UI 2 – Android 10 dla Galaxy Note10 wstrzymany

Poczatkowo tylko Niemcy dostali Androida 10 dla Galaxy Note10, ale wielu z Was informowało, że Samsung nie zapomniał też o Polsce. Niemniej osoby, które się spóźniły, już nie mogą zainstalować tej aktualizacji. Podobnie jak z pierwotnym wydaniem One UI 2, tak i teraz dostęp został odebrany. Czemu? Zapewne się nie dowiemy i musimy poczekać, aż Koreańczycy rozwiążą problemy, które sprawiły, że testy zostały wstrzymane. Ponownie nawiążę do Waszych komentarzy, czyli poważnych problemów ze Sklepem Play i mobilnymi płatnościami. Coś ewidentnie poszło nie tak, aby Samsung mógł wydać tak niedopracowane oprogramowanie w ramach otwartych testów.

Zobacz też: Samsung zaprezentował układ, który napędzi Galaxy S11.

Testy, testami, ale Koreańczycy nie mogą sobie pozwolić na negatywny odbiór nawet takich wersji oprogramowania. Oczywiście niektórzy przymkną oko na różne błędy w interfejsie, ale niedziałające funkcjonalności mogą być przegięciem dla fanów marki. Jeśli sytuacja z Galaxy Note10 będzie analogiczna do Galaxy S10, to zapewne w poniedziałek Android 10 z One UI 2 ponownie zawita na smartfona ze stylusem.

Źródło: SamMobile

Sprawdź najnowsze wpisy