ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
galaxy s10

Beta Androida 10 dla serii Galaxy S10 już dostępna w Polsce. Jak ją zainstalować?

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Artykuły

W zeszłym tygodniu Łukasz informował, że Samsung oficjalnie ogłosił beta testy Androida 10 wraz z One UI 2.0 dla rodziny Galaxy S10 w Polsce. Tak w rzeczywistości się stało, aczkolwiek wówczas nie wiedzieliśmy, kiedy dokładnie wystartują. To się właśnie zmieniło, bowiem wszyscy posiadacze smartfonów z serii Galaxy S10 mogą już pobrać wyczekiwaną aktualizację.

Beta Androida 10 z One UI 2.0 dla Galaxy S10 już dostępna w Polsce

Stało się. Aktualizację do bety Androida 10 z One UI 2.0 mogą już pobrać wszyscy posiadacze Galaxy S10e, Galaxy S10 i Galaxy S10 Plus w Polsce. Tak się składa, że ja na co dzień użytkuje tego pierwszego, więc postanowiłem ściągnąć opisywane uaktualnienie. Waży ono dokładnie 1935,16 MB i prócz masy nowości, posiada także listopadowe poprawki zabezpieczeń. A skoro już przy nowościach jesteśmy, to należy tu wymienić m.in. nowe gesty nawigacyjne, nowe sposoby obsługi urządzenia jedną ręką oraz ulepszone funkcje zabezpieczeń zgodnie z zasadami systemu operacyjnego Android 10.

Napisałem wyżej, że pobrałem wspomniane uaktualnienie. Owszem, zrobiłem to, aczkolwiek na razie nie zamierzam go instalować. Zanim tego dokonam, poczekam jeszcze kilka dni, aż w Sieci pojawi się więcej opinii o aktualizacji, by uniknąć ewentualnych frustracji, gdyby ta okazała się wadliwa. Niemniej jednak jeśli chcecie ją pobrać i zainstalować od razu, to nic nie stoi na przeszkodzie. Poniżej tłumaczę, co i jak.

Jak pobrać i zainstalować betę Androida 10 z One UI 2.0 na Galaxy S10?

Cały proces jest banalnie prosty. Jeśli posiadasz Galaxy S10e, Galaxy S10 lub Galaxy S10 Plus, to prawdopodobnie masz też aplikację Samsung Members, gdyż jest ona preinstalowana na wszystkich smartfonach Samsunga. Jeśli ją z jakiegoś powodu usunąłeś, to pobierz ją ponownie, bo będzie ci potrzebna. Aby pobrać betę Androida 10 na którykolwiek z wymienionych urządzeń, najpierw musisz się zapisać do programu testów. W tym celu:

  1. Otwórz aplikację Samsung Members.
  2. Przejdź do powiadomień (ikona dzwoneczka w prawym górnym rogu).
  3. W zakładce Uwagi kliknij w wiadomość zatytułowaną Rejestracja w programie One UI Beta.
  4. Kliknij w grafikę ze smartfonami z serii Galaxy S10 i napisem Program One UI Beta.
  5. Kliknij w umiejscowiony na samym dole przycisk REJESTRUJ.
  6. Zaakceptuj wszystkie zgody i ukończ proces rejestracji.

Gratuluję – właśnie zarejestrowałeś się do bety. Zwykle nie oznacza to jednak, że od razu możesz instalować opisywane uaktualnienie. Po pomyślnym zapisaniu się do bety odczekaj 15-20 minut, a następnie udaj się do Ustawień, znajdź zakładkę Aktualizacja oprogramowania i przejdź do niej. Tam wybierz Pobierz i zainstaluj – jeśli uaktualnienie się pokaże, to jesteś w domu. Wystarczy je pobrać, a następnie zainstalować jednym przyciskiem.

Zobacz także: Przeciwnicy 5G po raz kolejny pokazali swoje prawdziwe oblicze. Złapano ich na próbie zniszczenia krakowskiego nadajnika ze szlifierką kątową w rękach

Ze swojej strony polecam opanować ekscytację i poczekać jeszcze kilka dni, aż w Sieci nie pojawi się więcej opinii o jakości aktualizacji. Dajcie znać w komentarzach, czy posłuchaliście mojej rady, czy może instalujecie od razu. 😉

Sprawdź najnowsze wpisy