ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Adobe Illustrator iPad

Adobe Illustrator trafi na iPada

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Żyjemy w czasach, w których mobilność jest coraz bardziej pożądanym aspektem. Tyczy się to w dużej mierze urządzeń, z których korzystamy. Doskonale wie o tym Adobe, które stosunkowo niedawno zapowiedziało, że jeszcze w tym roku wyda Photoshopa na iPada, czyli bez dwóch zdań urządzenie mobilne. Teraz dowiedzieliśmy się, że na tablety Apple trafi również Illustrator, kolejny program z portfolio Adobe.

Adobe Illustrator na iPada już wkrótce

iPadOS nowości

Jak donosi Bloomberg, Illustrator na iPada zostanie oficjalnie zaprezentowany na konferencji Max na początku listopada. Nie oznacza to jednak, że wspomniany program będzie od razu dostępny dla użytkowników tabletów Apple. Wręcz przeciwnie – Illustrator na iPada trafi dopiero w 2020 roku, jednak nie wiadomo, kiedy dokładnie.

Zobacz także: Aplikacje bankowe zaczynają wykluczać użytkowników Galaxy S10 z powodu naruszeń bezpieczeństwa

Niestety Illustrator w wersji mobilnej nie będzie tak bogaty w opcje, jak wydanie na komputery. Mimo wszystko takim ruchem Adobe chce zwiększyć swoją bazę klientów, bo wierzy, że użytkownicy docenią możliwość dokończenie rozpoczętego na komputerze projektu na iPadzie i na odwrót. Zastanawiam się jedynie, czy Adobe się nie spóźniło, bo przecież na iPadzie znajdziemy już fenomenalne programy firmy Serif, takie jak Affinity Designer (odpowiednik Illustratora) i Affinity Photo (alternatywa dla Photoshopa). W każdym razie – niektórzy na pewno się ucieszą, choć nie da się ukryć, że Adobe obudziło się dość późno.

Źródło: PhoneArena

Sprawdź najnowsze wpisy