ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
surface duo microsoft z androidem

Dlaczego Microsoft wybrał Androida? Bo jest najlepszy

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Niedawno informowałem Was, że Microsoft zamyka sklep dla Windows Phone 8.1, niejako przypominając swoją porażkę na rynku mobilnym. Po wielu ciekawych latach gigant z Redmond zmienia strategię i woli udostępniać swoje usługi na platformach, którym udało się sprostać wymaganiom konsumentów. Jednak od wielu lat mówiło się o tym, że w końcu nadejdzie Surface Phone i oto… pojawił się Surface Duo, czyli koncept napędzany Androidem. Amerykanie nie mają wątpliwości – to jest najlepszy system dla tego urządzenia.

Android jest według Microsoftu najlepszym systemem dla Surface Duo

konferencja microsoft październik 2019 surface duo

Na tej samej konferencji, na której pojawił się Surface Duo, poznaliśmy też między innymi Windowsa 10 X oraz inne modele z rodziny Surface. Mogłoby się wydawać, że to wspomniany system bedzie napędzał smartfona Microsoftu. W końcu jest on dedykowany urządzeniom ze składanymi ekranami. Tymczasem wydawca Okienek uznał, że jednak Android jest najlepszym systemem i otwarcie to przyznaje w różnorakich wywiadach. Tym samym niejako mamy pełne potwierdzenie, że Microsoft nie chce wracać na rynek ze swoją platformą, a najzwyczajniej w świecie wykorzysta Robocika, na którego oferuje wszystko, co najważniejsze, z pakietem Office na czele i komunikacją z pełnoprawnym Windowsem.

Zobacz też: Oppo Reno2 już w Polsce!

Czy kogokolwiek ta informacja powinna dziwić? Niekoniecznie, gdy obserwuje się przemianę Microsoftu, która sprowadza się do zupełnie nowej strategii giganta. W skrócie – przede wszystkim usługi, w drugiej kolejności sprzęt, a na końcu, nieco z przymusu, jako wydawca platformy Windows. Czy Okienka kiedykolwiek znikną? Aż tak bym się nie wychylał.

Źródło: Phone Arena, Panos Panay

Sprawdź najnowsze wpisy