ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Microsoft Surface Pro 7

Nowe tablety Microsoftu, czyli premiera Surface Pro 7 i Surface Pro X

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Artykuły

Dziś odbyła się konferencja Microsoftu, na której gigant zaprezentował wiele nowości. Zdecydowanie najgłośniejszą z nich jest premiera Surface Laptop 3, jednak nie oznacza to, że nie pokazano nic więcej wartego uwagi. Wręcz przeciwnie: zaprezentowano światu również m.in. nowe tablety z linii Surface, Surface Pro 7 i Surface Pro X. Przyjrzyjmy się im zaczynając od tego pierwszego.

Surface Pro 7 – wygląd, specyfikacja, cena i dostępność

Microsoft Surface Pro 7

Z wyglądem Surface Pro 7 możecie się zapoznać powyżej. Nie zmienił się on przesadnie w stosunku starszego modelu, jednak wciąż prezentuje się bardzo elegancko. Ekran urządzenia ma 12,3 cala, a w jego wnętrzu znajdziemy najnowsze procesory Intela 10. generacji – do wyboru mamy układy z serii Core i3, Core i5 oraz Core i7. Minimalna liczba pamięci RAM wynosi 4 GB, a maksymalna aż 16 GB. Jeśli chodzi o dysk, to minimalna pojemność to 128 GB, zaś maksymalna nawet 1 TB. Zarówno jak w przypadku Surface Laptop 3, tutaj także zastosowano 1,3 milimetrowy skok klawiszy, powiększono gładzik, a w dodatku wymieniono MiniDisplay Port na znacznie nowocześniejsze USB typu C.

Zobacz także: Zapomnij o łatwej instalacji usług Google na serii Huawei Mate 30. Kupno tych smartfonów stało się bez sensu

Podczas prezentacji urządzenia szczególnie chwalono się piórem i jego możliwościami. Pokazano m.in. obsługę Worda za pomocą Surface Pen, co działa bardzo dobrze. Surface Pro 7 trafi do sprzedaży już 22 października. Cena najtańszego modelu (4 GB RAM + 128 GB pamięci wbudowanej) wynosi 749 dolarów (ok. 3008 zł), jednak w Polsce z pewnością będzie nieco wyższa.

Surface Pro X – wygląd, specyfikacja, cena i dostępność

Surface Pro X

Na powyższym zdjęciu możecie się zapoznać z wyglądem Surface Pro X, który zresztą wygląda niemal tak samo jak opisany wyżej Surface Pro 7. Jest to tablet z ARM, którego wyposażono w 7-watowy, energooszczędny procesor Microsoft SQ1 stworzony we współpracy z Qualcommem. Jeśli zdecydujemy się na zakup, to przyjdzie nam wybierać pomiędzy wariantem z 8 i 16 GB RAM oraz dyskiem o pojemności od 128 do 512 GB. Ekran urządzenia nieco urósł – starszy model mógł się pochwalić przekątną 12 cali, a ten jest o cal większy (jego rozdzielczość to 2880×1920 px, 267 PPI). Warto wspomnieć, że sprzęt jest bardzo mobilny, o czym świadczy jego grubość na poziomie zaledwie 5,3 milimetrów i waga 750 gramów. Jednak tym, co w Surface Pro X zasługuje na szczególną uwagę, jest pióro, które swoją drogą można umieścić w obudowie. Niewielki Surface Slim Pen oczywiście rozpoznaje siłę nacisku, dzięki czemu z pewnością przypadnie do gustu osobom, które zajmują się np. rysowaniem. Sprzęt ponadto wspiera szybkie ładowanie, a na jednym ładowaniu ma działać nawet do 13 godzin.

Cena urządzenia jest stosunkowo wysoka, bo ustalono ją na 999 dolarów (ok. 4012 zł). Tradycyjnie, w Polsce z pewnością będzie jeszcze wyższa. Sprzęt trafi do sklepów trochę później niż inne zaprezentowane dziś produkty, bo dopiero 5 listopada – bieżącego roku, rzecz jasna.

Źródło: The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy