LG to firma bardzo dobrze znana w świecie smartfonów. Niestety od lat producent radzi sobie coraz gorzej, głównie z uwagi na bardzo długi czas oczekiwania na aktualizacje do nowych wersji systemów i agresywną politykę cenową. Teraz ten pierwszy aspekt LG obiecało poprawić – po raz kolejny.

Smartfony LG z szybszymi aktualizacjami

Zwijane smartfony LG

W 2018 roku LG w swoim kampusie badawczo-rozwojowym otworzyło „Centrum aktualizacji oprogramowania”, aby aktualizacje systemu były szybsze i bardziej dopracowane. Po upływie niemal dwóch lat możemy powiedzieć, że nic z tego nie wyszło – uaktualnienia wydawane przez tytułową firmę wciąż są mocno opóźnione. Za przykład można tu podać choćby LG G6, czyli flagowca, który Androida 9 Pie dostał dopiero w zeszłym miesiącu.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Zobacz także: Tak prezentują się oficjalne pokrowce do Pixela 4

Co ciekawe, LG wydaje się być samoświadome. Koreańska firma zdaje sobie sprawę, że „Centrum aktualizacji oprogramowania nie wypaliło”, więc próbuje po raz kolejny. Ogłoszono dziś bowiem, że LG skupi się na „odzyskiwaniu zaufania klientów kupujących smartfony”, co ma oznaczać szybsze aktualizacje. A skoro już przy aktualizacjach jesteśmy, to warto wspomnieć, że LG G8 ThinQ otrzyma betę Androida 10 jeszcze w tym miesiącu, a model V50 ThinQ już w kolejnym. Niestety oba przypadki dotyczą na razie Korei Południowej. Czy LG rzeczywiście zacznie wypuszczać szybsze aktualizacje? Firma mówi że tak, aczkolwiek historia nauczyła nas, że może być inaczej. Nie pozostaje nam nic innego, jak trzymanie kciuków, by tym razem słowa giganta znalazły potwierdzenie w rzeczywistości.

Źródło: PhoneArena
Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.