Samsung pokazał już wszystkie flagowe modele, na które czekaliśmy w tym roku. Teraz możemy liczyć tylko na niespodzianki pokroju Galaxy A90 5G lub badać wszelkie plotki dotyczące smartfonów z przyszłego roku. Naturalnie ten wpis tyczy się właśnie tego ostatniego przypadku. O aparacie Galaxy S11 już co nieco mogliśmy usłyszeć, ale co powiecie na to, jakby Samsung zdecydował się dołożyć do tego zestawu spektrometr? Brzmi irracjonalnie? Jednak niewątpliwie Koreańczycy nad tym pracują, o czym świadczy uzyskany przez firmę patent.

Samsung Galaxy S11 ze spektrometrem brzmi niedorzecznie, ale jest to możliwe

Galaxy S11 may be kitted with a spectrometer, to the chagrin of weed dealers

Czym tak właściwie jest spektrometr? W dużym skrócie jest to narzędzie, które pozwala mierzyć widmo promieniowania świetlnego obiektów i w ten sposób je identyfikować. W końcu każdy z nich ma swój nietypowy układ. Co to oznacza dla użytkownika? Między innymi możliwość badania przedmiotów i wystawiania ich oceny – na przykład świeżości owoców, czy też nawet pomiaru naszej tkanki tłuszczowej. Wszystkie zastosowania dążą do tego, aby żyć zdrowiej poprzez odpowiednie analizy przygotowanych algorytmów. Poniekąd spektrometr może mieć też zastosowanie w fotografii, w gruncie rzeczy to właśnie rozpoznawanie obiektów w celach prozdrowotnych ma większy sens. Oczywiście Samsung nie będzie pierwszy z tą technologią, bo dwa lata temu na targach CES pojawił się Changhong H2, który jest pierwszym smartfonem z takim dodatkiem i oto jego materiał reklamowy:

Zobacz też: Oto komputer kwantowy w komercyjnym użytku.

Jak możecie siędomyślać, powyższy model nie odniósł wielkiego sukcesu i szybko słuch o nim zaginął. Nietrudno się domyślić, że nieznanej marce nie jest łatwo się przebić, z czym akurat Samsung nie powinien mieć problemu. Niemniej to nadal plotka, która bazuje na bazie patentu. Równie dobrze Koreańczycy mogą na swój sposób blokować konkurencję lub zastosować spektrometr w innym smartfonie – na przykład z serii Galaxy A, aniżeli Galaxy S11. Mimo wszystko pamiętajmy, że Samsung nadal stosuje pulsometr w swoich flagowcach, więc omawiane narzędzie byłoby miłym dodatkiem.

Źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.