Lumia 520

Masz smartfona z Windows Phone? Możesz na nim uruchomić aplikacje z Androida

1 minuta czytania
Komentarze

Windows Phone umarł, a Android zwyciężył. Taka jest prawda i potwierdza to nawet sam Bill Gates. Smartfon działający pod kontrolą Windowsa nie musi być jednak bezużyteczny – okazuje się, że jest on nawet w stanie uruchomić aplikacje z systemu Google’a. Dwóm programistom udało się bowiem uruchomić porzucony przez Microsoft Projekt Astoria. Wam też może się udać.

Na Windows Phone możesz uruchomić aplikacje z Androida. Ale nie jest to proste

Nie ma co się jednak za bardzo ekscytować – aplikacje z Androida uruchamiać można na specyficznych wersjach systemu. Przede wszystkim potrzebny jest smartfon z Windows Phone o numerze wersji 10166 lub 10536. Użytkownik musi również korzystać ze wspieranego urządzenia. Na liście są jednak modele takie jak Lumia 640 do 1520 czy HTC One m8. Warto również wspomnieć o tym, że z opisywanym sposobem kompatybilne są tylko aplikacje przystosowane do Androida 4.4 KitKat. Nowsze programy mogą nie współpracować poprawnie – będziecie musieli to sprawdzić.

Zobacz też: Najlepsze promocje na gry i aplikacje ze sklepu Google Play.

Jeśli spełniacie wszystkie powyższe kryteria i chcecie uruchomić Projekt Astoria na Waszym smartfonie, to pełną instrukcję odnajdziecie na stronie Windows United. I jeszcze jedno – jest ona dostępna tylko w niemieckim języku. Tłumacz Google powinien jednak sobie w tym przypadku poradzić. Powodzenia!

Źródło: Windows United

Motyw