Windows Phone umarł, a Android zwyciężył. Taka jest prawda i potwierdza to nawet sam Bill Gates. Smartfon działający pod kontrolą Windowsa nie musi być jednak bezużyteczny – okazuje się, że jest on nawet w stanie uruchomić aplikacje z systemu Google’a. Dwóm programistom udało się bowiem uruchomić porzucony przez Microsoft Projekt Astoria. Wam też może się udać.

Na Windows Phone możesz uruchomić aplikacje z Androida. Ale nie jest to proste

Nie ma co się jednak za bardzo ekscytować – aplikacje z Androida uruchamiać można na specyficznych wersjach systemu. Przede wszystkim potrzebny jest smartfon z Windows Phone o numerze wersji 10166 lub 10536. Użytkownik musi również korzystać ze wspieranego urządzenia. Na liście są jednak modele takie jak Lumia 640 do 1520 czy HTC One m8. Warto również wspomnieć o tym, że z opisywanym sposobem kompatybilne są tylko aplikacje przystosowane do Androida 4.4 KitKat. Nowsze programy mogą nie współpracować poprawnie – będziecie musieli to sprawdzić.

Zobacz też: Najlepsze promocje na gry i aplikacje ze sklepu Google Play.

Jeśli spełniacie wszystkie powyższe kryteria i chcecie uruchomić Projekt Astoria na Waszym smartfonie, to pełną instrukcję odnajdziecie na stronie Windows United. I jeszcze jedno – jest ona dostępna tylko w niemieckim języku. Tłumacz Google powinien jednak sobie w tym przypadku poradzić. Powodzenia!

Źródło: Windows United

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.