Lumia 520

Bill Gates o swojej największej porażce życiowej, czyli zwycięstwie Androida

1 minuta czytania
Komentarze

Microsoft to korporacja, która kojarzy nam się głównie z komputerami osobistymi – w końcu produkty takie jak Windows czy pakiet Office są znane raczej każdej osobie zainteresowanej technologią. Warto pamiętać jednak, że jakiś czas temu gigant z Redmond starał się walczyć również na rynku mobilnym przy pomocy Windows Phone, który okazał się ogromną porażką. Na ten temat w końcu wypowiedział się Bill Gates, założyciel firmy Microsoft.

Bill Gates: moją największą porażką było zwycięstwo Androida nad Windows Phone

W wywiadzie, który kilka dni temu przeprowadzony został dla Village Global, Bill Gates opowiedział o swojej największej życiowej porażce. Jego zdaniem to Microsoft, a nie Google, powinien dzisiaj konkurować z Apple. W rozmowie Gates wspomniał o tym, że na rynku urządzeń mobilnych jest miejsce wyłącznie dla dwóch graczy – trzeci rywal, który oferuje np. o połowę mniej aplikacji, jest od razu spisany na porażkę. Założyciel Microsoftu uważa, że firma od początku miała szansę na wygraną, lecz coś poszło nie tak – być może chodzi tutaj o lekceważenie rozwoju smartfonów przez zarząd firmy, który uważał, że urządzenia bez klawiatury nie mają racji bytu.

Zobacz też: Czy bank dba o bezpieczeństwo Twoich pieniędzy?

Jeśli chcecie obejrzeć pełną wersję wywiadu, o którym piszę w tym artykule, to znajdziecie ją nad powyższym akapitem. Warto czasem posłuchać rozmowy z kimś takim jak Bill Gates – może dać ona nam zupełnie nowy pogląd na świat. A Wy co sądzicie o porażce Windows Phone? Dajcie znać!

Źródło: Village Global

Motyw