Xiaomi ogłosiło dzisiaj, że będzie organizować wydarzenie w Chinach 9 września. Podczas niego firma ma wprowadzić na rynek swoje nowe produkty. Jednym z nich ma być Mi Charge Turbo. Jest to bezprzewodowa technologia szybkiego ładowania zaprojektowana dla ery 5G. Według zapewnień firmy produkt będzie zapewniać poprawę ogólnej prędkości, jak również zarysuje przyszłość technologii ładowania bezprzewodowego.

Mi Charge Turbo

Mi Charge Turbo

Obecnie technologia bezprzewodowego ładowania Xiaomi osiąga maksymalną moc do 20 W. Jednak producent jest w stanie dać nam zauważalnie więcej. Co ciekawe technologia szybkiego, bezprzewodowego ładowania do 20 W dotychczas pojawiła się w tylko jednym smartfonie. Mowa oczywiście o Xiaomi Mi 9, który jest smartfonem o olbrzymim potencjale.  Wkrótce okaże się, jaką prędkość będzie wspierać technologia Mi Charge Turbo. Na pewno będzie ona zauważalnie szybsza niż 20 W.

Zobacz też: Z Facebooka wyciekło 419 milionów numerów telefonów. Kolejna wpadka giganta

Byłoby wspaniale, gdyby przewyższała 30 W ładowarkę bezprzewodową Huawei. Ta ma zostać zastosowana w nadchodzącym Huawei Mate 30 Pro. Oferowanie szybszej technologii ładowania dla smartfonów 5G ma sens, biorąc pod uwagę, że technologia ta pobiera sporo energii. Spodziewamy się, że najbliższy flagowy smartfon firmy — Mi MIX 4 będzie zasilany przez Mi Charge Turbo. Dzięki takim firmom jak Xiaomi i Huawei znane od lat ładowanie bezprzewodowe nabiera nareszcie sens. Do tej pory musieliśmy wybierać pomiędzy szybkim ładowaniem a bezprzewodowym. Pogodzenie tych dwóch cech wydawało się z technicznego punktu widzenia niemożliwe. Jednak chińska myśl technologiczna była w stanie obejść ten poważny problem.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.