ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
oneplus 7 pro android q aktualizacja

OnePlus 7 i 7 Pro dostają kolejną aktualizację do Androida Q DP — to ta ostatnia?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Teoretycznie jesteśmy już na ostatniej prostej, jeśli chodzi o poznanie najnowszego systemu od Google. Po wielu miesiącach testów Android Q w końcu stanie się Androidem 10, a co za tym idzie poznamy nowe, od dawna wielce zapowiadane szybkie tempo aktualizacji producentów. Czy tak faktycznie będzie? Możliwe, że będzie szybciej, ale o ile szybciej, to doskonale pokazuje harmonogram planowanych aktualizacji przez Nokię. Niemniej OnePlus jeszcze teoretycznie nie myśli o wydawaniu Androida 10, gdyż właśnie pojawiło się 5. wydanie testowej wersji Androida Q dla OnePlus 7 i 7 Pro.

Android Q Developer Preview 5 dla OnePlus 7 i 7 Pro — czas to kończyć

OnePlus 7 aktualizacja

Skoro Androida 10 mamy poznać już pojutrze, to wydawanie kolejnej wersji testowej na 3 dni wcześniej wydaje się nie mieć sensu, prawda? Szczególnie że OnePlus podobno ma wydać aktualizację dla swoich modeli tego samego dnia, co Google. Naturalnie to w głównej mierze plotki, a nawet dwa dni testów dla OnePlusa mogą być kluczowe. Oto lista zmian, która pojawiła się w najnowszej odsłonie deweloperskiego wydania Androida Q dla OnePlus 7 i 7 Pro:

  • poprawa działania funkcji systemowych
  • ogólna poprawa stabilności systemu
  • dodanie pełnoekranowych gestów OnePlusa
  • pod spodem Android Q Beta 6

Oczywiście OnePlus zaznacza, że nadal nie wszystko jest idealne i mogą pojawić się problemy z kompatybilnością wybranych aplikacji, z samym Google Pay czy też różne zwolnienia systemu. To typowe dla wydań deweloperskich, więc nie powinniśmy niczemu się dziwić.

Zobacz też: Jak schłodzić polskie miasta?

Zainteresowani sprawdzeniem nowej wersji Androida Q Developer Preview 5 dla OnePlus 7 i 7 Pro mogą sprawdzić szczegółny na forum OnePlusa, aczkolwiek niewiele osób zgłasza błędy. Niemniej już zaznaczono, że w ramach tej aktualizacji kolejną będzie już otwarta beta, więc testy deweloperskie wstępnie można uznać za zakończone i czekamy na pełną aktualizację do Androida 10.

Źródło: OnePlus

Sprawdź najnowsze wpisy