Całkiem niedawno dowiedzieliśmy się, że Android Q to tak naprawdę Android 10. Najnowsza wersja system z Zielonym Robocikiem zbliża się wielkimi krokami. Naprawdę wielkimi: właśnie poznaliśmy datę jej premiery.

Android 10 – data premiery

Android 10 data premiery

Jeśli zastanawialiście się, kiedy Android 10 oficjalnie ujrzy światło dzienne, to już nie musicie. Android 10 zacznie bowiem trafiać na smartfony pierwszych użytkowników już za 8 dni, a dokładnie od 3 września. Informację zdradził na czacie pracownik działu wsparcia Google, więc pochodzi ona z naprawdę dobrego źródła. Co więcej, potwierdziły ją jeszcze dodatkowo dwie inne osoby pracujące u giganta z Mountain View. Rzecz jasna pierwszymi smartfonami, które otrzymają wyczekiwaną aktualizacje będą te z rodziny Pixel.

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Zobacz także: Te iPhone’y XS zaczęły żyć własnym życiem. Smartfony nocami emitowały dziwne światło

Według Alexandra, pracownika wsparcia Google, Android 10 trafi na wszystkie smartfony spod marki Pixel – nawet Pixel i Pixel XL, które przekroczyły już okres gwarantowanego dwuletniego wsparcia. W przypadku urządzeń innych firm niż Google, data wydania na nie Androida 10 jest uzależnione tylko od ich producentów. Najnowszy system wprowadzi szereg usprawnień i nowości – m.in. natywne wsparcie dla ciemnego motywu i tryb pulpitu. Czekacie na Androida 10? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: phonearena
Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.