Google trzyma się swojego harmonogramu bez większych opóźnień. Dlatego zgodnie z przedstawionymi planami na początku marca i Google I/O 2019, to właśnie w trzecim kwartale oficjalnie mamy ujrzeć Androida Q. Obecnie nadal jest on w fazie testowej, ale właśnie pojawiła się Beta 6, a to oznacza, że jesteśmy tuż przed oficjalną premierą gotowego produktu. W końcu do końca września Amerykanie mają czas, choć oczywiście pośpiech w tym wypadku nie jest zalecany. Niemniej przyjrzyjmy się, co nowego pojawiło się w aktualizacji Android Q Beta 6.

Android Q Beta 6, czyli czas na ostatnie testy

Główne zmiany tyczą się obsługi gestów. Google dodało możliwość ustawiania czułości. To tak naprawdę największa zmiana. Jednak użytkownicy nadal zgłaszają wiele problemów z obsługą tej formy sterowania. Obecnie Android Q Beta 6 trafia falami do użytkowników Pixeli. Jeśli nie możecie się doczekać, to oczywiście możecie pobrać obraz systemu ze strony projektu. Niemniej tradycyjnie już na pochwałę zasługuje inny producent.

Po raz kolejny muszę to powtórzyć, ale osoby, które w dobie nienawidzenia Essential Phone zdecydowali się na jego zakup, to teraz ewidentnie mają powód do zadowolenia. Tak dobrym wsparciem nie może pochwalić się żadna inna firma.

Zobacz też: Smartfon LG z dodatkowym wyświetlaczem — koncept jest wiecznie żywy!

Siła rzeczy też muszę przypomnieć, że beta oznacza, iż Google dopuszcza do użytku pewne błędy. Wspomniany problem z poprawnością rozpoznawania gesteów jest znany od dawna, ale do gry mogą wejść też błędy, które sprawiają, że instalacja tego oprogramowania nie nadaje się do codziennego użytkowania.

Źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.