Android 10 już jest niejako oficjalnie. Zrywamy ze słodyczami i skupiamy się na liczbach. Naturalnie Google dokładnie wyjaśniło, co za tym idzie, a tymczasem producenci już zapowiadają aktualizacje. Nokia, a właściwie HMD Global postanowiło dokładnie rozpisać, kiedy poszczególne modele otrzymają aktualizację do Androida 10. Co za tym idzie, dowiedzieliśmy się też, które dokładnie smartfony mogą liczyć na nowe oprogramowanie, a które już zatrzymają się na Androidzie Pie.

Nokia i Android 10 – harmonogram aktualizacji już rozpisany

nokia android 10 termin aktualizacji

W skrócie? Modele z pierwszej generacji, bez żadnych dopisków, właśnie przestały być oficjalnie wspierane. Ok, firma zapowiadała wcześniej, że przewiduje dwuletnie wsparcie, ale nadal pojawiały się różne plotki. Oczywiście niejako wyjątkiem jest Nokia 1, ale pamiętajmy, że ten model został zaprezentowany razem z drugą generację smartfonów Finów. Tym sposobem HMD Global rozpocznie aktualizacje od najpopularniejszych modeli i flagowej propozycji. Naturalnie możemy się spodziewać, że smartfony, które zostaną pokazane na targach IFA – w tym Nokia 7.2 – już będą działały pod kontrolą Androia 10 lub aktualizację dostaną tuż po premierze rynkowej.

Zobacz też: Gmail pomoże unikać nam błędów.

Firma zaznaczając, że jest producentem, który najszybciej zaktualizował swoje portfolio z Oreo do Pie, zaznacza, iż w ramach przejścia z Pie do Androida 10 uda im się jeszcze szybciej dokonać swojego planu. Faktycznie drugi kwartał 2020 roku i teoretycznie koniec aktualizacji to może być dobry wynik. W sumie HMD zamierza w ten sposób wesprzeć 17 modeli, ale nie zapominajmy, że użytkownicy wszystkich Nokii jeszcze mogą liczyć na poprawki bezpieczeństrwa.

Źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.