Jak zapewne wielu z Was zdążyło zauważyć, w ostatnich tygodniach Google oficjalnie wypuściło na całym świecie nowy wygląd Sklepu Play. Ten teraz jest w głównej mierze biały, ale zapewne z czasem pojawi się też ciemny motyw. Niemniej wszystko jest prostsze, lepiej poukładane, więc to odpowiedni czas na to, aby… trochę namieszać. Google postanowiło, że we wszelkich wyszukiwaniach filmy promocyjne daną aplikację będą automatycznie odtwarzane. W związku z tym Amerykanie mają prośbę do deweloperów.

Google chce wyróżnić filmy w Sklepie Play, ale te bez reklam

Sklep Play z myślą o grach

Google od 1 listopada chce wprowadzić zmianę w Sklepie Play, która sprowadza się do automatycznego odtwarzania filmów. Te, jak doskonale wiecie, wykorzystują YouTube’a, więc też nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodatkowo zarobić na nich poprzez wyświetlenia. Dlatego Google zwraca się z prośbą do deweloperów, aby odpowiednio zmodyfikowali swoje filmy tak, aby nie zawierały reklam oraz dodatkowo wyłączyli monetyzację. Naturalnie statystyki tych nagrań mogą pójść drastycznie w górę, więc Google chce zapobiec sytuacją, gdy odtwarzany film prezentuje zupełnie coś innego niż właściwą aplikację.

Zobacz też: Leć robić zdjęcia to świetna akcja promocyjna Honora.

Kwestia zarabiania na filmach promocyjnych to jedno. Druga to odbiór tej zmiany przez użytkowników. Na pewno nie wszyscy będą szczęśliwi z powodu, że Sklep Play stanie się bardziej… multimedialny, ale Google już pokazało, że wie, jak podejść do tego tematu. Wystarczy spojrzeć na samą aplikację YouTube’a, która też już automatycznie odtwarza filmy zamiast pokazywać miniaturki. Bez dźwięku, bez nachalności, a jednak bardziej przykuwa uwagę i ułatwia wybranie interesującego nas materiału. Dlatego spodziewajmy się dokładnie takiego samego rozwiązania w Sklepie Play.

Źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.