Zmiany wiążą się z tym, że nie wszystkim muszą się podobać. Doskonale widać to po wszelkich odświeżeniach wyglądu poszczególnych usług Google. Szczególnye tyczy się to YouTube’a, który po każdym liftingu jest zalewany komentarzami o przywróceniu poprzedniej wersji. Oczywiście tyczy się to też innych firm jak na przykład Facebook. Niemniej zostańmy przy Google i ich wyszukiwarce zdjęć, która niedawno przeszła odświeżenie i teraz w nowy sposób prezentuje podgląd wybranej grafiki. Z racji, że tutaj komentarzy nie można zostawić, to nie rzuca się w oczy niezadowolenie użytkowników. Mimo wszystko tym razem faktycznie można przywrócić poprzednią wersję.

Nowy wygląd wyszukiwarki zdjęć Google nie wszystkim przypadł do gustu

zdjecia google wyglad wyszukiwarka wtyczka

Powyżej możecie zobaczyć, jak zmienił się sposób prezencji podglądu danej grafiki. Nowa wersja naturalnie jest po lewo i można zrozumieć powód, dla którego Google zdecydowało się na taką zmianę. Przede wszystkim mieści się więcej informacji, ale tak drastyczne przerzucenie rozwijanej sekcji na prawą część ekranu po prostu nie wszystkim się spodobało. Naturalnie to niejedyna zmiana, ale najbardziej rzucająca się w oczy. Tym, którzy chcieliby przywrócić poprzednią wersję, przychodzi z pomocą odpowiednia wtyczka, która jest dostępna na licencji open source, więc znajdziecie cały kod na GitHubie.

Zobacz też: 5G to nie jedyna rewolucja technologiczna, o której powinniśmy pamiętać — jest też Wi-Fi 6.

Oczywiście nie musicie sami kompilować całego programu, bo już są gotowe wtyczki dla Chrome’a i Firefoxa. Google Images Restored nie wymaga od Was specjalnych uprawnień, choć przeglądarka będzie ostrzegać przed modyfikacją zawartości na stronach Google. Jednak raczej nie muszę tłumaczyć, że jest to wskazane w całym procesie.

Źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.