ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Qualcomm z luką bezpieczeństwa

5G to nie wszystko. Qualcomm naciska na popularyzację Wi-Fi 6

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Qualcomm zorganizował ostatnio specjalną imprezę skupioną wokół Wi-Fi 6, zwaną Qualcomm Wi-Fi 6 Day. W związku z nim firma wydała szereg dokumentów dotyczące nowego standardu łączności Wi-Fi. Coraz więcej urządzeń łączy się z sieciami bezprzewodowymi, niezależnie od tego, czy są to sieci komórkowe, czy Wi-Fi. Sprzęty te mają większe wymagania niż kiedykolwiek wcześniej. Działania online, takie jak strumieniowe przesyłanie wideo lub gry w chmurze, wymagają dużej przepustowości i niskich opóźnień w przypadku tych ostatnich. Wi-Fi 6 może pomóc to osiągnąć.

Qualcomm Wi-Fi 6

Qualcomm Wi-Fi 6

Qualcomm już naciska na większą łączność Wi-Fi 6. Urządzenia mobilne zbudowane wokół układów firmy mogą być wyposażone w podsystemy FastConnect Qualcomm, które umożliwiają łączność Wi-Fi 6. Podsystemy te integrują zarówno połączenia Wi-Fi i Bluetooth urządzenia, jak i inne połączenia niekomórkowe. Widzieliśmy już połączenia Wi-Fi 6, które pokazują kilka miejsc. Niektóre routery są już na rynku. Dodatkowo wszystkie smartfony Samsung Galaxy S10 obsługują Wi-Fi 6 poprzez chipset Snapdragon 855. Nawet niektóre nowe laptopy już obsługują ten standard. Implementacja Wi-Fi 6 widoczna w procesorach Snapdragon 855 i Snapdragon 855 Plus pochodzi w dużej mierze z podsystemu FastConnect 6200 firmy Qualcomm. Jednak firma ma nowy podsystem FastConnect 6800.  Oferuje on ulepszenia w zakresie połączenia uplink użytkowników.

Zobacz też: Apple znów uniemożliwiło jailbreak w iPhone

AMD, popularny producent układów scalonych stojący za ostatnimi procesorami z serii Ryzen 3000, będzie również współpracował z Qualcommem w tej kwestii. Według starszego dyrektora AMD ds. zarządzania produktem Davida McAffee firma wdroży platformę Qualcomm FastConnect wraz z procesorami dla laptopów. Qualcomm jest również gotowy do wbudowania Wi-Fi 6 w samochody, dzięki QCA6696 SoC. Firma skupia się nie tylko na układach scalonych, które będą łączyć się z sieciami nowej technologii, ale także na budowaniu sieci, z którymi te urządzenia będą się łączyć. To dążenie do szerszego wdrożenia możliwości Wi-Fi 6, wraz z rozwojem sieci komórkowych 5G, będzie w centrum usprawnień w zakresie łączności w nadchodzących latach. Stwierdzenie, że obie technologie mogą mieć wpływ na zmianę sposobu funkcjonowania sieci, nie byłoby przesadą.

Źródło: TechRadar

Sprawdź najnowsze wpisy