Galaxy A90 to flagowy przedstawiciel serii Galaxy A od Samsunga. Jeszcze przed jej premierą było wiele zawirowań wobec tego modelu. Pierwotnie takie miano miał nosić początkowo Samsung Galaxy A80. Z czasem jednak doczekaliśmy się prawdziwej A90-tki. Natomiast teraz wiemy o nowych modelach z tej linii. Chodzi tutaj mianowicie o jego następcę i wersję poprawioną.

Galaxy A91 z aparatem 108 Mpix

Galaxy A91 z aparatem 108 Mpix

Samsung właśnie potwierdził istnienie dwóch nadchodzących telefonów Galaxy A, Galaxy A91 i Galaxy A90 5G. Lista na stronie węgierskiej stronie internetowej Samsunga ujawnia również pewne szczegóły sprzętowe. Galaxy A91 będzie wspierać szybkie ładowanie o maksymalnej mocy do 45 W, podczas gdy A90 5G oferował znacznie niższą wartość, bo do 25 W. Warto tutaj przypomnieć, że Galaxy Note10+ (i jego wariant 5G) jest pierwszym smartfonem obsługującym nową technologię 45 W Super Fast Charging 2.0 firmy Samsung. Jak widać nie ostatnim. Oznacza to jednak, że Galaxy A91 zostanie wyposażony w technologie znane z flagowców. Dodatkowo będzie kompatybilny z dedykowaną dla Note10+ ładowarką. Oficjalna lista modeli kompatybilnych z ładowarką 45 W brzmi Galaxy Note 10+, Note 10+ 5G, A91 i wyżej. Sugeruje więc, że technologia ta już wkrótce trafi do większej liczby telefonów. Według plotek Galaxy A91 będzie wyposażony w poczwórny aparat. Jego moduł główny ma oferować 108 Mpix rozdzielczości. Będzie to pierwszy Samsung z tym aparatem. Wspierać go będzie 16 Mpix aparat szerokokątny, 12 Mpix teleobiektyw z 5 × zoomem optycznym i czujnik ToF.

Zobacz też: Nie wiesz, co oglądać na Netflixie? Pomogą Ci kolekcje tworzone przez specjalistów

Jeśli zaś chodzi o Galaxy A90 5G, to nie będzie się różnił od modelu podstawowego, poza obecnością modemu 5G. Galaxy A90 5G już odebrał niezbędne certyfikaty z różnych agencji. Sugeruje to jego rychłą premierę. Trudno będzie go nazwać pierwszym, tanim smartfonem 5G. Na pewno jednak będzie pierwszym, co prawda flagowcem, ale nie należącym do czołowej linii producenta, wspierającym sieć najnowszej generacji.

Źródło: Sammobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.