ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Netflix dolby atmos

Nie wiesz, co oglądać na Netflixie? Pomogą Ci kolekcje tworzone przez specjalistów

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Z usługami strumieniowania filmów i seriali jest taki problem, co z kanałami w telewizji, czyli wszystkiego jest za dużo i tak naprawdę nie wiadomo na czym się skupić. Dochodzimy w końcu do tego momentu, że stwierdzamy, iż nie ma nic do oglądania. Naturalnie ciężko znaleźć tę perełkę dla siebie, gdy skończyliśmy wszystkie zapisane seriale i filmy. W tym momencie problem, co oglądać, mają rozwiązać nowe kolekcje Netflixa, które będą selekcjowane przez specjalistów firmy.

Gdzie algorytmy nie pomagają, tam pojawiają się kolekcje w Netflixie

kolekcje netflix co ogladac polecane

Naturalnie wielkie firmy tworzą zaawansowane algorytmy, których zadaniem jest analiza naszego gustu i na tej podstawie dostajemy propozycje kolejnych tytułów do oglądania. Netflix również inwestuje w tego typu rozwiązania, ale nie zawsze są one skuteczne. Dlatego Amerykanie zaczęli testy kolekcji, które są przygotowywane i kategoryzowane przez specjalistów. Jak sami możecie zobaczyć powyżej, nie są to tradycyjne szablony i gatunki, a dosyć nietypowe, choć jednoznaczne grupy. Z nimi mogliście się już wcześniej spotkać, aczkolwiek głównie w ramach wspomnianych algorytmów. Teraz do gry wchodzi czynnik ludzki, który najwyraźniej nie zawsze można zastąpic.

Zobacz też: Czy tak będzie wyglądać Samsung Galaxy Fold 2?

Obecnie testy nowych kolekcji w Netflixie prowadzone są wyłącznie w aplikacji na iOS. Na razie nie ma mowy o globalnym wdrożeniu i to zapewne nie będzie jednolite. Firma będzie chciała małymi krokami wdrażać swój pomysł i sprawdzać różnice regionalne, które niewątpliwie też mają ogromne znaczenie. Tymczasem jak myślicie, do której kategorii trafi film o Billu Gatesie?

Źródło: TechCrunch

Sprawdź najnowsze wpisy