ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
nowe funkcje MIUI 11

Zamiana połączeń na tekst to jednak z ciekawszych funkcji MIUI 11

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Chiński producent smartfonów Xiaomi opracowuje obecnie kolejną wersję własnego interfejsu użytkownika Androida, który będzie się nazywał MIUI 11. Dyrektor ds. produktów firmy zasygnalizował ostatnio, że wprowadzenie jej na rynek nastąpi niedługo. Nowa wersja ma zostać ulepszona w stosunku do MIUI 10. Wiele z jej nowości zostało ujawnionych, a jedną z nich jest funkcja, którą nazwijmy roboczo zamianą połączeń na tekst. Oczywiście ostateczna nazwa może być inna. To tylko moje własne określenie, ponieważ w wolnym tłumaczeniu nie ma ona sensu.

Zamiana połączeń na tekst

zamiana połączeń na tekst

Podano dokładny opis tej funkcji oraz zrzut ekranu interfejsu MIUI pokazujący, gdzie można ją aktywować. Interfejs połączenie przychodzące z nową opcją zamiany połączeń na tekst na wyświetlaczu jest również zawarty w zrzucie ekranu. Opcja ta oznacza, że asystent głosowy smartfona może pomóc w odbieraniu połączeń w formie tekstu. Gdy jest ona aktywna, odpowiedni suwak pojawia się na interfejsie połączenia przychodzącego. Gdy wybierzemy tę opcję, połączenie zostanie odebrane. Jednak nie usłyszymy w słuchawce głosu. Zamiast niego wirtualny asystent konwertuje połączenie głosowe na wiadomości tekstowe, które są wyświetlane na interfejsie w czasie rzeczywistym. Dodatkowo XiaoAI zapewni pewne odpowiedzi na rozmowę w formie opcji tekstowych. Każda z wybranych przez użytkownika opcji zostanie przekazana rozmówcy za pośrednictwem odpowiedzi głosowej.

Zobacz też: Prezes Qualcomma zapewnia, że mają dobre stosunki z Apple

Ta funkcja zadebiutuje w Chinach, natomiast jej podstawą będzie wirtualny asystent XiaoAI. Nie wiadomo, czy Xiaomi udostępni tę funkcję działąjącą z Asystentem Google dla globalnych użytkowników MIUI. Byłoby to jednak coś rewolucyjnego. Skorzystałyby na tym nie tylko osoby głuche i niedosłyszące, ale także ludzie niemogący odebrać w danej chwili pilnego telefonu.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy