Zgodnie z oczekiwaniami, Huami oficjalnie ogłosiło, że w najbliższy wtorek, czyli 27 sierpnia, zaprezentuje nowy smartwatch Amazfit. Firma już wcześniej potwierdziła, że będzie uderzająco podobny do serii Apple Watch. Wiele osób mogłoby się pokusić nawet o nazwanie go podróbką.

Huami Amazfit Watch

Huami Amazfit Watch

Tytułem nowej konferencji inaugurującej smartwatch jest Run, Amazfit! Run! To oczywiste nawiązanie do filmu Forrest Gump. Przy okazji dość jasno sugeruje, że będzie to kolejny smartwatch skupiony na sporcie. Niestety, teaser nie ujawnia nic więcej na temat nadchodzącego urządzenia. Jednak dzięki zaproszeniom wysłanym do mediów oraz oficjalnemu renderingowi udostępnianemu przez wiceprezesa Huami, wiemy na pewno, że ten nowy zegarek Amazfit kopiuje Apple Watch.

Zobacz też: Porsche Taycan pierwszym samochodem z wbudowanym Apple Music

Huami zdołał pokonać ekran Apple Watch, który może się pochwalić wyświetlaczem o gęstości pikseli na poziomie 326 ppi. Pobił ten wynik, stosując wyświetlacz o wartości 341 ppi wykonwny w technologii AMOLED. Będzie on miał kwadratową konstrukcję podobną do serii Apple Watch. Za ochronę ekranu ma odpowiadać szkło 2.5D. Żywotność baterii ma wynosić do ponad 10 dni w trybie normalnym. Nie wiadomo jednak, czym jest ten tryb normalny. Dlatego akurat w tej kwestii pozostanę sceptyczny. Kolejną rzeczą, o której wiemy, jest to, że będzie to tańsze niż Apple Watch. Jest całkiem jasne, że Huami jest bezpośrednio ukierunkowane na linię zegarków Apple Watch. Jednak istnieją pogłoski, że możemy zobaczyć jeszcze jeden okrągły zegarek na imprezie 27 sierpnia. Jednak nie znamy żadnych szczegółów na ten temat. Mimo wszystko uważam, że firma osiągnęłaby więcej, nie produkując jawnej podróbki konkurenta.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.