USA blokada Huawei

Huawei dostało więcej czasu — USA wydłuża dostęp do licencji

Newsy

Teoretycznie jutro Huawei miał stracić dostęp do wszystkich technologii Amerykanów. Co za tym idzie Chińczycy nie mogliby korzystać nie tylko z Androida, ale też z modułów Wi-Fi, Bluetooth, a nawet architektury ARM. Oczywiście w teorii, bo okazuje się, że napięcie na linii Stany Zjednoczone – Chiny nadal jest ogromne, ale ci pierwsi zdecydowali wydłużyć się tymczasowy dostęp do wszelkich licencji dla Huawei.

Kolejne trzy miesiące, aby USA i Chiny się dogadały, a Huawei miał dostęp do technologii

USA blokada Huawei

Trzy miesiące temu Stany Zjednoczone po wybuchu małej wojny zakazały rodzimym udzielania licencji Huawei. To zwiastowało koniec firmy, bo nie da się ukryć, że wspomniane rozwiązania ciężko ot tak zastąpić. Niemniej Donald Trump szybko zdecydował, że chiński producent dostanie małą ulgę i na 3 miesiące udziela zgodę na tymczasowe dzielenie sięrozwiązaniami. Ten czas miał minąć jutro, a z racji, że wojna nadal trwa, tak nikt nie mówił o jego wycofaniu. Do dzisiaj, gdyż jak ujawnia Reuters, wspomniane trzy miesiące zostały wydłużone dwukrotnie. Tym samym Huawei i wszelcy dostawcy mają czas do 17 listopada na dalszą pracę w takim trybie.

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Zobacz też: Redmi 8 wcześniej, niż mogłoby się wydawać i ze zdecydowanie większym akumulatorem.

Co będzie dalej? Nieoficjalnie mówi się, że dzisiaj odbędzie się spotkanie prezydentów Stanów Zjednoczonych i Chin, które ma wyznaczyć dalszy tor na współpracę obu państwa. Przypomnijmy, że obecne zaognienie sytuacji niejako wynika z decyzji Państwa Środka, którzy dzień po zaprezentowani Harmony OS uznali, że nie będą importować produktów rolnych z USA.

Źródło: Android Police, Reuters


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x