Tryb nocny też dla selfie? Huawei aktualizuje P30 i P30 Pro

Łukasz Pająk Newsy 2019-08-15

Huawei w zeszłym roku zaskoczył wszystkich pierwszym smartfonem z trzema aparatami. Między innymi przez to, jak i za sprawą gradientowych barw o Chińczykach zrobiło się głośno i błyskawicznie wbili się do pierwszej ligi, walcząc obecnie o fotel lidera mobilnego rynku. Seria P30 kontynuuje ten trend, chocaż wojna z USA ewidentnie nie ułatwia życia. Niemniej zostańmy przy samych urządzeniach, które właśnie zostały zaktualizowane i wśród nowości pojawia się tryb ciemny dla selfie.

Huawei P30 i P30 Pro z trybem nocnym też dla selfie

huawei p30 pro aparat samsung galaxy s10 apple iphone xs max

W ramach oprogramowania oznaczonego numerem 9.1.0.193 Huawei postanowiło usprawnić swoje flagowe modele P30 i P30 Pro o możliwość rozjaśniania zdjęć nocnych przy wykorzystaniu aparatu do selfie. Oczywiście tryby nocne nie są niczym nowym, ale w przypadku przedniej kamery już tak. Naturalnie zasada działania pozostaje niezmieniona i wszystko sprowadza się do wydłużonego czasu naświetlania oraz kombinacji różnych ekspozycji. Niemniej to nie jest jedyna nowość, którą przygotowali programiści chińskiej firmy. Do gry też wchodzą sierpniowe poprawki bezpieczeństwa. Obecnie nowe oprogramowanie zostało wydane w Chinach, ale zapewne globalna dostępność tej aktualizacji to kwestia kilku dni, więc możecie oczekiwać na odpowiednie powiadomienie.

Zobacz też: Motorola szykuje się do pozbycia notcha.

Co ciekawe tryb nocny zadebiutował już na serii P20, ale to Google za sprawą Night Sight w Pixelu 3 rozsławiło ten tryb aparatu. Dzisiaj już niemalże każdy producent stawia na takie rozwiązanie i jednym wychodzi to lepiej, innym gorzej. Huawei zdecydowanie należy do tej pierwszej grupy. Co bardziej ciekawe, wiele mówi się o tym, że firma jeszcze drastycznie poprawi zdjęcia nocne w ramach nadchodzącej serii Mate 30.

Źródło: Phone Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x