ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Bezprzewodowe ładowanie Huawei Mate 30

Data premiery Huawei Mate 30 ujawniona — zaczynamy odliczanie

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Samsung Galaxy Note10 jest już z nami w dwóch odmianach. Koreańczycy bez większych niespodzianek ujawnili swoje najlepsze propozycje na ten rok, więc czekamy na odpowiedź konkurencji. Niewątpliwie to Huawei Mate 30 Pro ma być głównym przeciwnikiem, którego wygląd został niedawno ujawniony i… nie budzi wielkich zaskoczeń, choć pojawiło się kilka usprawnień. Jednak domysły i plotki można ciągnąć w nieskończoność, więc poznajmy datę premiery serii Mate 30.

Data premiery Huawei Mate 30 to 19 września

huawei mate 30 pro wyglad design

Tak, dokładnie 19 września Huawei ma przedstawić serią Mate 30, a na pewno dwa topowe modele. Skąd ta pewność? Przecież Huawei nie rozpoczął żadnej akcji promocyjnej. Otóż w Rosji odbyło się pewne spotkanie, na którym reprezentant Huawei, Dr. Wang Chenglu dzielił się informacjami na temat EMUI 10 i nadchodzącego układu Kirin 990. To właśnie ten ostatni ma zasilić Mate 30 i Mate 30 Pro, a wspomniany pan dodał, że pierwsze urządzenia z nową jednostką ujrzą światło dzienne właśnie 19 września. Ma to sens? Jak najbardziej, podobnie jak fakt, że Mate 30 Lite może równie dobrze ujrzeć światło dzienne na dniach. W końcu firma przyzwyczaiła nas do tego, że odsłony Lite, mimo że bardzo popularne, to są prezentowane z boku, aby nie zaburzać show topowych modeli. Pamiętajmy też, że Mate 30 Lite potencjalnie ma być pierwszym smartfonem firmy z Harmony OS.

Zobacz też: Steam Link na Androida to już pełnoprawny program.

W dobie podniesienia przez Donalda Trumpa blokady handlu z Huawei, pojawienie się Harmony OS ma jak najbardziej sens. Jednak jaki będzie miało to wpływ na prezentację serii Mate 30? Miejmy nadzieję, że niewielki, ale wszystko zapewne wyjaśnie się w najbliższych tygodniach.

Źródło: XDA Developers

Sprawdź najnowsze wpisy