Mogłoby się wydawać, że Huawei wraca na dobre tory, gdy podczas szczytu G20 Donald Trump wycofał wszelkie blokady względem Chińczyków. Jednak napięcie pomiędzy Państwem Środka a Stanami Zjednoczonymi nadal istnieje i przybiera na mocy. Tradycyjnie obrywa się największym firmom i ponownie problemy może mieć Huawei, który oficjalnie przez prezydenta USA został wymieniony w ramach firm zakazanych. Zakazanych w kontekście handlu.

Huawei pozostaje na czarnej liście Amerykanów

USA Indie Huawei

Czym sobie zasłużył Huawei, że niejako ponownie wrócił na czarną listę Donalda Trumpa? To swego rodzaju reakcja na zapowiedź Chin, które zadeklarowały, że nie zamierzają kupować produktów rolnych od Amerykanów. Ta decyzja niewątpliwie nie wpłynęła pozytywnie na sytuację pomiędzy oboma krajami. Tym sposobem wszelkie wnioski o przywrócenie handlu z Huawei zostały wstrzymane. Tych jest około 50. Po minięciu 3-miesięcznego złagodzenia ograniczeń importu ten może zostać na stałe zablokowany. Dokładnie rzecz biorąc, stanie się to 19 sierpnia, czyli już niedługo.

Zobacz też: Samsung Galaxy Book S to laptop ze świetnym czasem pracy!

Tym sposobem przedstawienie Harmony OS jest jak najbardziej sensowne. Poznaliśmy już pierwsze urządzenie na tej platformie i jest to Honor Vision, czyli inteligentny telewizor. Pierwszy smartfon też jest w drodze i możliwe, że poznamy go w przyszłym miesiącu. Czy to jednak wystarczy? Czas pokaże, ale sytuację na pewno trzeba stale monitorować.

Źródło: Android Police, Bloomberg

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.