Motorola obecnie jest w trakcie przerzucania swoich sił przerobowych. Firma wyraźnie porzuca Moto Z i Moto Mods, a dużo więcej uwagi poświęca modelom z serii One, czyli z Android One. Stosunkowo niedawno recenzowaliśmy dla Was One Vision, a w drodze są One Action i One Zoom z odpowiednio trzema oraz czterema aparatami. Amerykanie już nie wychylają się przed szereg, chociaż ewidentnie śledzą trendy, które dążą do tego, aby w końcu pozbyć się wycięć w wyświetlaczu, popularnych dzisiaj notchy. Moto G8 ma szansę być pierwszym smartfonem tego typu.

Motorola Moto G8 wytypowana jako pierwsza do pozbycia się notcha

motorola-moto-g8-notch

Evan Blass ujawnił widoczne w tym wpisie grafiki. Przedstawiają one nieznany jeszcez nam model Motoroli, którego wyświetlacz zrywa z wycięciami i prawdopodobnie stawia na proporcje 21:9. Te na razie sprawdzają się w wybranych propozycjach serii One, ale nie one są w tym wypadku najważniejsze. Gdzie się podział aparat do selfie? Uszczypliwi zasugerowaliby, że skoro została taka duża ramka pod ekranem, to tam można go umieścić i tym sposobem stworzyć Xiaomi Mi Mixa sprzed ery rozsuwanej konstrukcji. Równie dobrze… Moto G8 może się okazać sliderem? Oczywiście przypisanie Moto G8 tym renderom bazuje wyłącznie na domysłach. Równie dobrze może to być kolejny reprezentant rodziny One. Tym samym zamiast slidera może się po prostu pojawić winda, jak w Xiaomi Mi 9T.

Zobacz też: Samsung Galaxy M90 może zagrozić Xiaomi.

Oczywiście na premierę Moto G8 jest za wcześnie. Seria Moto G7 ujrzała światło dzienne na początku roku i to za wcześnie na następców. Najbliższa konferencja Motoroli prawdopodobnie odbędzie się na tydzień przed rozpoczęciem targów IFA w Berlinie, czyli 23 sierpnia. Być może właśnie podczas jednego z tych dwóch wydarzeń dowiemy się czegoś więcej.

Źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.