Huawei EMUI 10 zostało oficjalnie przedstawione w zeszłym tygodniu. Teraz wszyscy zastanawiają się, kiedy ich urządzenia Huawei i Honor otrzymają nową aktualizację. Fakt, że nowy system operacyjny jest oparty na najnowszej wersji Android Q, czyni go jeszcze bardziej interesującym. Dzięki temu przynosi kilka naprawdę użytecznych funkcji, takich jak nowa galeria aplikacji i Digital Wellbeing na istniejące smartfony Huawei. Nie dziwi fakt, że seria Huawei P30 otrzyma pierwszą aktualizację beta w oparciu o EMUI 10. Premiera dla serii P30 planowana jest na 8 września, ale mamy też szczegóły dotyczące innych urządzeń.

Harmonogram aktualizacji EMUI 10

Harmonogram aktualizacji EMUI 10

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Według oficjalnych informacji Huawei P30 i P30 Pro otrzymają aktualizację do EMUI 10 dnia 8 września. Nie znamy konkretnej daty dla Huawei Mate 20, Mate 20 Pro, Mate 20X, Mate 20 RS Porsche Design. Wiadomo jednak, że dostaną aktualizację pod koniec września. Podobnie sprawa ma się z Honor 20, Honor 20 Pro, Honor V20 i Honor Magic 2, które otrzymają wersję beta Magic UI 3.0. Wszystkie te wersje beta są oparte na systemie Android Q, więc te telefony będą wkrótce działać najnowszą wersję Androida.

Zobacz też: Motorola chce się pozbyć notcha — tak będzie wyglądać Moto G8?

EMUI 10 to ważna aktualizacja dla telefonów Huawei. Głównie ze względu na Androida Q i to, że poprawia płynność i wydajność istniejących urządzeń. Firma dodała nawet systemowy tryb ciemny, który wymusza na aplikacjach, które nie mają trybu ciemnego, aby się do niego dostosować. Ustawienia systemu są lepiej zorganizowane w tej nowej wersji. Natomiast system operacyjny został zaprojektowany tak, aby zapewnić lepsze wrażenia podczas pracy z innymi urządzeniami, takimi jak laptop z systemem Windows 10. EMUI 10 pozwala smartfonowi rzucić swój ekran bezpośrednio na urządzenie z systemem Windows 10, zapewniając bezproblemową pracę.

Źródło: Gizmochina
Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.