ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Steam z nowymi zasadami promocji

Koniec testów Steam Link na Androida — nie musisz grać na komputerze

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Powstaje coraz więcej smartfonów dla graczy, aczkolwiek biblioteka ciekawych i rozbudowanych tytułów w Sklepie Play się nie powiększa. Nadal królują gry free to play, które bardziej irytują reklamami, o których pisał Jędrzej. Na prawdziwe produkcje musimy jeszcze poczekać lub… zainteresować się strumieniowaniem rozgrywki. Google Stadia i Microsoft xCloud dopiero się zbroją, a tymczasem możemy skorzystać ze Steam Link lub Nvidia GeForce Now. O ile ten ostatni jest dosyć ograniczony sprzętowo, tak Steama zapewne zna każdy gracz PC. W takim razie Valve już ogłosiło koniec testów, więc teoretycznie bez obaw możesz cieszyć się tą samą rozgrywką na smartfonie.

steam link

Steam Link to żadna nowość. Kilkukrotnie informowaliśmy Was o tej aplikacji, ale była ona stale w testach. Tymczasem Valve postanowiło oznajmić, że już wszystko jest dopracowane, wyciąć z nazwy Anywhere i dodać obsługę dla kolejnych urządzeń z Androidem. W sumie Valve wspomina, że ponad 200 nowych modeli zostało uwzględnionych. Jeżeli pierwszy raz słyszycie o Steam Link, to jest to usługa, która pozwala gry uruchomione na komputerze strumieniować w ramach lokalnej sieci na urządzenia mobilne — w tym przypadku z Androidem. Oczywiście głównym wymaganiem jest odpowiednio szybkie łącze internetowe, które pozwoli w jak najmniejszym stopniu ograniczyć wszelkie opóźnienia.

Zobacz też: Powrót Touch ID w iPhone’ach nie będzie prędki.

Zainteresowani Steam Link mogą pobrać aplikację za darmo ze Sklepu Play lub z APK Mirror. Oczywiście wewnątrz jej znajdziecie wszelkie instrukcje, które poprowadzą krok po kroku, jak przeprowadzić proces konfiguracji i na co zwracać szczególną uwagę, aby uzyskać bezproblemową rozgrywkę.

Źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy