Powstaje coraz więcej smartfonów dla graczy, aczkolwiek biblioteka ciekawych i rozbudowanych tytułów w Sklepie Play się nie powiększa. Nadal królują gry free to play, które bardziej irytują reklamami, o których pisał Jędrzej. Na prawdziwe produkcje musimy jeszcze poczekać lub… zainteresować się strumieniowaniem rozgrywki. Google Stadia i Microsoft xCloud dopiero się zbroją, a tymczasem możemy skorzystać ze Steam Link lub Nvidia GeForce Now. O ile ten ostatni jest dosyć ograniczony sprzętowo, tak Steama zapewne zna każdy gracz PC. W takim razie Valve już ogłosiło koniec testów, więc teoretycznie bez obaw możesz cieszyć się tą samą rozgrywką na smartfonie.

Steam Link przestaje być aplikacją do testowania

steam link

Steam Link to żadna nowość. Kilkukrotnie informowaliśmy Was o tej aplikacji, ale była ona stale w testach. Tymczasem Valve postanowiło oznajmić, że już wszystko jest dopracowane, wyciąć z nazwy Anywhere i dodać obsługę dla kolejnych urządzeń z Androidem. W sumie Valve wspomina, że ponad 200 nowych modeli zostało uwzględnionych. Jeżeli pierwszy raz słyszycie o Steam Link, to jest to usługa, która pozwala gry uruchomione na komputerze strumieniować w ramach lokalnej sieci na urządzenia mobilne — w tym przypadku z Androidem. Oczywiście głównym wymaganiem jest odpowiednio szybkie łącze internetowe, które pozwoli w jak najmniejszym stopniu ograniczyć wszelkie opóźnienia.

Zobacz też: Powrót Touch ID w iPhone’ach nie będzie prędki.

Zainteresowani Steam Link mogą pobrać aplikację za darmo ze Sklepu Play lub z APK Mirror. Oczywiście wewnątrz jej znajdziecie wszelkie instrukcje, które poprowadzą krok po kroku, jak przeprowadzić proces konfiguracji i na co zwracać szczególną uwagę, aby uzyskać bezproblemową rozgrywkę.

Źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.