Microsoft powiedział, że jego projekt xCloud video game streaming service nie tylko będzie obsługiwał wszystkie obecne gry z rodziny Xbox, ale także wszystkie nadchodzące tytuły Xbox One. Projekt xCloud pozwoli graczom na strumieniowe przesyłanie gier z własnych serwerów Microsoftu do wybranego przez nich urządzenia. Technologia ta otworzy gry o jakości konsolowej dla osób, które nie posiadają niezbędnego sprzętu, przy czym jedynym wymogiem jest silne i stabilne połączenie internetowe.

Gry z Xbox One na xCloud

Gry z Xbox One na xCloud

W aktualizacji technologii poprzez pocztę Xbox Wire, Microsoft powiedział, że Projekt xCloud jest w stanie uruchomić trzy generacje gier. Mowa oczywiście o wszystkich tytułach z Xbox, Xbox 360 i Xbox One. Usługa umożliwia przesyłanie strumieniowe wszystkich ponad 3500 tytułów bez konieczności wprowadzania jakichkolwiek zmian lub modyfikacji wymaganych od ich twórców. Ponadto, gdy programista zaktualizuje wersję Xbox One gry, zmiany zostaną automatycznie zastosowane do wszystkich wersji tytułu na Project xCloud. Microsoft powiedział również, że w przygotowaniu jest ponad 1900 gier na Xbox One. Wszystkie z nich będą działać na Project xCloud. Dzięki temu łączna liczba obecnych i przyszłych gier Xbox wspieranych przez usługę strumieniowej transmisji danych wynosi ponad 5000 gier.

Zobacz też: Projekt xCloud, czyli Microsoft też pozwala na grę w chmurze

W wiadomości Xbox Wire, Microsoft powiedział również, że dodał obsługę strumieniowej transmisji danych do standardowego Xbox Developer Kit. Dzięki temu gry będą mogły rozpoznać, czy są przesyłane strumieniowo z chmury. W przypadku funkcji, które mogą poprawić jakość obsługi, takich jak dostosowanie rozmiaru czcionki w przypadku mniejszych wyświetlaczy i hostowanie meczów multiplayer na jednym serwerze w celu zmniejszenia opóźnień. Wewnętrzny przydomek Microsoftu dla Projektu xCloud to Netflix for games. Łatwo zrozumieć, dlaczego wiedząc, jak usługa będzie działać. W ciągu najbliższych kilku lat będzie istniała duża konkurencja w dziedzinie transmisji strumieniowej gier wideo.

Źródło: digitaltrends

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.