LG jest gotowe, aby porzucić szerokiego notcha

mm Paweł Maretycz Newsy 2019-08-07

Podczas gdy inni producenci stosują slidery lub mechanizmy wysuwanego aparatu fotograficznego albo otworów w wyświetlaczach LG utknęło w fazie notcha. To może się jednak wkrótce zmienić. Koreański producent opatentował bowiem smartfona z otworem w wyświetlaczu. Oczywiście LG nie byłoby sobą, gdyby ten otwór nie był dość pokaźnych rozmiarów. Według LetsGoDigital LG Display otrzymał patent na wyświetlacz z otworem w kształcie tabletki już w listopadzie 2018 roku.

LG z otworem w ekranie

LG z otworem w ekranie

W tym roku nowy patent został złożony w Koreańskim Urzędzie Własności Intelektualnej w marcu tego roku na telefon z projektem wyświetlacza. Patent został faktycznie przyznany w kwietniu 2019 roku, a dokument zawiera nawet obraz aplikacji na aparat fotograficzny. Smartfon ma nacięcie podobne do tego z Galaxy S10 5G, ale umieszczone w środku zamiast na prawo. W otworze znajduje się pojedynczy aparat fotograficzny i jest on otoczony przez czujniki po każdej stronie. Wyświetlacz ma zakrzywione narożniki, a otaczające go ramki są smukłe i mają taką samą grubość.

Zobacz też: HTC ma problem, bo w Wielkiej Brytanii przestano sprzedawać ich smartfony

LG potwierdziło, że weźmie udział w targach IFA 2019, które odbędą się w Berlinie. Właśnie tam producent powinien ogłosić co najmniej jeden nowy telefon. Nie wiemy, czy telefon z tym projektem zostanie zaprezentowany na imprezie. Warto przypomnieć, że w jej tracie LG panuje zaprezentować następny składany telefon z dwoma wyświetlaczami. Oczywiście niemożliwe jest, że mówimy tutaj o jednym i tym samym urządzeniu. Powyższe grafiki jasno wskazują na brak jakiegokolwiek zawiasu. Dobrze, że LG zaczyna przynajmniej w tych kwestiach doganiać konkurencję.

Źródło: Gizmochina






Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x