ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
HTC U19e

HTC ma problem, bo w Wielkiej Brytanii przestano sprzedawać ich smartfony

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Nie jest tajemnicą, że HTC ledwo przedzie. Co prawda wyniki finansowe firmy opublikowane całkiem niedawno pokazują wzrost, jednak nie tak duży, by właściciele spółki mogli spać spokojnie. Niestety HTC ma teraz dodatkowy problem na głowie, bo jego smartfony przestały być sprzedawane w Wielkiej Brytanii. Dlaczego? Już tłumaczę.

Smartfony HTC przestały być sprzedawane w Wielkiej Brytanii

HTC U19e

HTC nieustannie wiatr wieje prosto w oczy. Smartfony tej firmy przestały właśnie być sprzedawane w Wielkiej Brytanii, co z pewnością nieco jej zaszkodzi. Powodem takiego stanu rzeczy jest spór patentowy HTC z firmą IPCom GmbH & Co. KG. Co ciekawe, firma ta już wcześniej zgłaszała naruszenie patentów przez HTC w Wielkiej Brytanii. Chodziło wtedy o technologię używaną pierwotnie w telefonach samochodowych. HTC zgodziło się wówczas sprzedawać swoje przyszłe smartfony bez opatentowanych przez IPCom rozwiązań, jednak najwyraźniej firma nie wywiązała się z obietnicy.

Zobacz także: Dlaczego aparaty w Huawei Mate 30 Pro mogą być lepsze od tych z Galaxy Note10?

IPCom stwierdził, że HTC nie przestrzega ustalonych zasad i lekceważy prawo, naruszając tym samym orzeczenie brytyjskiego sądu. To bardzo poważne zarzuty, których HTC nie może zignorować. Rzecznik wspomnianej firmy poinformował już, że traktuje ona własności intelektualne bardzo poważnie oraz aktywnie bada sprawę. Sprzedaż smartfonów HTC w Wielkiej Brytanii została jednak prewencyjnie wstrzymana do momentu wyjaśnienia sprawy. Gdy wszystko będzie już jasne, to na pewno Was o tym poinformujemy.

Źródło: gsmarena

Sprawdź najnowsze wpisy