samsung galaxy s10 plus huawei p30 pro porownanie test

Samsung Galaxy S10+ czy Huawei P30 Pro? Który ma lepszy akumulator?

Newsy

W tym roku producenci poniekąd zauważyli potrzebę stosowania dużych akumulatorów we flagowych smartfonach. Dotychczas te pojawiały się głównie w średniakach lub niższych propozycjach. Jednak już nie dziwią nas pojemności, które przekraczają 4000 mAh, choć też pamiętajmy, że rosną wyświetlacze i ogólne rozmiary urządzeń. Niemniej od smartfona, który kosztuje kilka tysięcy złotych, należy wymagać jak najwięcej. Do takich należą tytułowe Huawei P30 Pro i Samsung Galaxy S10+, więc sprawdźmy, który z nich może pochwalić się lepszym zarządzaniem energią, a więc ogólnie rzecz biorąc, lepszym akumulatorem.

Huawei P30 Pro rzuca wyzwanie Galaxy S10+ – czy Samsung się obroni w pojedynku na akumulator?

Testy przeprowadzane na kanale PhoneBuff należy uznać za jedne z najbardziej rzetelnych i pozbawionych czynników losowych. Samsung Galaxy S10+ był w tym rankingu liderem i słowo był już zdradza, że to właśnie Huawei P30 Pro wygrywa to zestawienie. Niemniej Koreańczykom udało się nawet pokonać OnePlus 7 Pro, kiedy to nie było wcale tak oczywiste. Niemniej Chińczycy wskakują na pozycję lidera, a przeglądając poszczególne zmagania P30 Pro i Galaxy S10+, to ten pierwszy zdecydowanie lepiej wypadł w ramach rozmów telefonicznych, przeglądaniu stron internetowych, oglądaniu filmów na YouTubie, a nawet w ramach trybu czuwania. Jakby nie patrzeć, Samsung na każdym kroku zostawał w tyle, choć nieznacznie, o czym świadczy ostateczny wynik, w którym różnica sprowadza się do 31 minut włączonego wyświetlacza. W skali ponad 9 godzin może to nie wyglądać imponująco, ale jednak wynik jest lepszy.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Zobacz też: Samsung Galaxy A50 sprawdzony pod kątem wytrzymałości.

Warto jeszcze dodać, że w testach brał udział Samsung Galaxy S10+ w wersji ze Snapdragonem 855 na pokładzie. Oferowany nam Exynos 9820 niestety wypada jeszcze gorzej, o czym przekonaliśmy się w dokładnie takim samym porównaniu. Miejmy nadzieję, że głośno zapowiadany nowy układ Exynos 9825, który zagości w Galaxy Note10 odmieni to oblicze.

Źródło: Reddit, YouTube (PhoneBuff)


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x