Samsung Galaxy S10+ czy Huawei P30 Pro? Który ma lepszy akumulator?

Łukasz Pająk Newsy 2019-08-05

W tym roku producenci poniekąd zauważyli potrzebę stosowania dużych akumulatorów we flagowych smartfonach. Dotychczas te pojawiały się głównie w średniakach lub niższych propozycjach. Jednak już nie dziwią nas pojemności, które przekraczają 4000 mAh, choć też pamiętajmy, że rosną wyświetlacze i ogólne rozmiary urządzeń. Niemniej od smartfona, który kosztuje kilka tysięcy złotych, należy wymagać jak najwięcej. Do takich należą tytułowe Huawei P30 Pro i Samsung Galaxy S10+, więc sprawdźmy, który z nich może pochwalić się lepszym zarządzaniem energią, a więc ogólnie rzecz biorąc, lepszym akumulatorem.

Huawei P30 Pro rzuca wyzwanie Galaxy S10+ – czy Samsung się obroni w pojedynku na akumulator?

Testy przeprowadzane na kanale PhoneBuff należy uznać za jedne z najbardziej rzetelnych i pozbawionych czynników losowych. Samsung Galaxy S10+ był w tym rankingu liderem i słowo był już zdradza, że to właśnie Huawei P30 Pro wygrywa to zestawienie. Niemniej Koreańczykom udało się nawet pokonać OnePlus 7 Pro, kiedy to nie było wcale tak oczywiste. Niemniej Chińczycy wskakują na pozycję lidera, a przeglądając poszczególne zmagania P30 Pro i Galaxy S10+, to ten pierwszy zdecydowanie lepiej wypadł w ramach rozmów telefonicznych, przeglądaniu stron internetowych, oglądaniu filmów na YouTubie, a nawet w ramach trybu czuwania. Jakby nie patrzeć, Samsung na każdym kroku zostawał w tyle, choć nieznacznie, o czym świadczy ostateczny wynik, w którym różnica sprowadza się do 31 minut włączonego wyświetlacza. W skali ponad 9 godzin może to nie wyglądać imponująco, ale jednak wynik jest lepszy.

Zobacz też: Samsung Galaxy A50 sprawdzony pod kątem wytrzymałości.

Warto jeszcze dodać, że w testach brał udział Samsung Galaxy S10+ w wersji ze Snapdragonem 855 na pokładzie. Oferowany nam Exynos 9820 niestety wypada jeszcze gorzej, o czym przekonaliśmy się w dokładnie takim samym porównaniu. Miejmy nadzieję, że głośno zapowiadany nowy układ Exynos 9825, który zagości w Galaxy Note10 odmieni to oblicze.

Źródło: Reddit, YouTube (PhoneBuff)


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x