Już tylko 5 dni dzieli nas od oficjalnej prezentacji Galaxy Note10, czyli flagowej propozycji Samsunga na drugie półrocze. Tym razem poznamy aż dwa modele, co nikogo nie powinno dziwić. O tych smartfonach wiemy już tak wiele, że aż przejściówka USB-C – Jack 3,5 mm pojawiła się w Sieci. Dzisiaj do gry wchodzą swego rodzaju zaktualizowane, europejskie ceny Galaxy Note10, wersje kolorystyczne, a z oficjalnych materiałów — zapowiedź nowego układu, który oczywiście zasili omawiane urządzenia.

Na kilka dni przed premierą pojawiają się ceny Galaxy Note10, a Samsung zapowiada nowy procesor

Zacznijmy właśnie od zapowiedzi układu nowej generacji, który oczywiście ma być lepszy, bardziej inteligentny, szybszy i wszystko ma być ogólnie o poziom wyżej. Jest to oczywiście Exynos 9825, który już pojawiał się w benchmarkach. Spodziewamy się, że Samsung w końcu postawi na 7 nm proces technologiczny, a nie tylko podkręci jednostkę znaną z Galaxy S10. Oczywiście Galaxy Note10 na świecie pojawi się też w wydaniu ze Snapdragonem, ale jeszcze nie jesteśmy pewni, czy będzie to 855, czy też 855 Plus.

Tymczasem europejskie ceny Galaxy Note10, jak sami możecie przeczytać, kształtują się następująco:

  • Galaxy Note10 (256 GB): 949 euro (około 4100 złotych)
  • Galaxy Note10+
    • 256 GB: 1099 euro (około 4700 złotych)
    • 512 GB: 1199 euro (około 5200 złotych)

Tym sposobem, ponownie bez zaskoczeń, wiemy, że tanio nie będzie. Pytanie, czy polski oddział Samsunga pójdzie w stronę obniżenia tych kwot? Na to zbyt specjalnie bym nie liczył. Na sam koniec poznajcie trzy wersje kolorystyczne Galaxy Note10 i Note10+, które mają trafić do sprzedaży:

Zobacz też: Microsoft nabija się z Apple i zachęca do kupna Surface Laptop.

Galaxy Note10 nie będzie rewolucją technologiczną, chociaż ewidentnie odmienia wygląd flagowych smartfonów Samsunga. Aparaty ustawiane są w pionie, wycięcie jest już centralne i ucieka gniazdo słuchawokwe. Gradientowych barw też próżno było wcześniej szukać. Czy takie zmiany wyjdą na plus? Przekonamy się już 7 sierpnia.

Źródło: GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.