iPad Pro 2018 recenzja

Rynek tabletów wstanie z kolan? Możliwe, że dzięki Huaweiowi i Apple

Newsy

Od dawna wiadomo, że rynek tabletów jest sukcesywnie wypychany przez rynek smartfonów. Z boku wygląda to tak, jakby tabletami interesowało się coraz mniej osób. Coś w tym z pewnością jest, jednak są okresy, w których zainteresowanie jest większe. Ostatni kwartał nie był zbyt łaskawy dla wspomnianego rynku, jednak wiele wskazuje na to, że sytuacja wkrótce może się znacząco poprawić.

Huawei i Apple na ratunek rynkowi tabletów

iPad Pro 2018 recenzja

Pomiędzy kwietniem a czerwcem na całym świecie dostarczono 32,66 miliona tabletów. Liczba ta niestety przekłada się na spadek o 11,9% rok do roku i o 8,7% w stosunku do poprzedniego kwartału. Według badań DigiTimes, w tym kwartale rynek tabletów znacząco się odbije.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Zobacz także: Orange będzie testować sieć 5G w Lublinie

Według raportu wspomnianej firmy, w tym kwartale liczba dostarczonych tabletów wzrośnie aż o 19,3%, do prawie 39 milionów egzemplarzy. Ma to być spowodowane sezonowym popytem związanym z premierą nowego iPada i zwiększaniem dostaw przez Huaweia. W okresie trzech miesięcy tablety 10 calowe i większe wciąż mają dominować, a Apple ma wciąż pozostać dostawcą numer jeden. Na drugim miejscu ma uplasować się Samsung, a na trzecim Lenovo. Huawei dopiero na piątym. DigiTimes niestety nie podzieliło się jeszcze swoimi wyliczeniami na czwarty kwartał, jednak firma wierzy, że 10 calowe i większe tablety wciąż będą zyskiwać na popularności.

Źródło: phonearena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x