Xiaomi ma ogłosić kolejny smartfon Mi MIX w październiku. W zeszłym roku w tym okresie chińska firma wydała Mi MIX 3, którego sercem był Snapdragon 845. Natomiast początku tego roku ogłosiła telefon Mi MIX 3 5G z układem Snapdragon 855. Stąd też istnieje możliwość, że następny telefon Mi MIX przybędzie z obsługą łączności 5G. Wśród plotek o nowym telefonie Mi MIX, telefon 5G z firmy został zauważony w bazie danych TENAA. Spekuluje się, że może to być smartfon Mi MIX 4 lub Mi MIX 3s.

Xiaomi z 5G w TENAA

Xiaomi z 5G

W bazie danych TENAA znajduje się wykaz ze smartfonem Xiaomi M1908F1XE. Lista nie zawiera żadnych informacji na temat jego specyfikacji. Ujawnia jednak, że telefon obsługuje łączność 5G, co oznacza, że może być następcą smartfonu Mi MIX 3. W październiku 2017 roku Xiaomi wprowadził na rynek Mi MIX 2. Natomiast w marcu 2018 roku nastąpiło oficjalne uaktualnienie Mi MIX 2S, który miał numer modelu M1803D5XE. Wygląda on podobnie jak nowo zauważony M1908F1XE 5G. Stąd też mówi się, że może to być Xiaomi Mi MIX 3S. Jednak pojawiły się inne pogłoski, które twierdziły, że firma może wydać kolejnym telefonem będzie Mi MIX 4.

Zobacz też: Ewolucja serii Galaxy Note, czyli 8 lat historii Samsunga z S Penem

Xiaomi Product Director Wang Teng Thomas stwierdził niedawno, że następny telefon Mi MIX będzie oferował szybsze ładowanie bezprzewodowe niż Xiaomi Mi 9. Oznacza to, że będzie on obsługiwał ładowanie z wyższą mocą niż do 20 W. Według innych plotek smartfon ten ma obsługiwać ładowanie bezprzewodowe, oferować czytnik linii papilarnych w wyświetlaczu oraz obsługiwać NFC. Ponadto, podobnie jak poprzednie modele, ma on oferować bardzo wysoki stosunek ekranu do korpusu. To wciąż jednak tylko pogłoski i spekulacje, dlatego warto podchodzić do nich z dystansem.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.